שבוע אחרי פרסום דוח המבקר החמור על פרשת הרפז, הודיע הערב הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לאל"מ ארז וינר, שהיה עוזרו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי בעת ההתרחשויות, על החלטתו להדיחו מצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלח אל"מ וינר הערב לאלופי המטכ"ל הוא כתב להם: "לפני זמן קצר הגשתי לרמטכ"ל מכתב שבו ביקשתי להודיע כי לא אאבק בהחלטתו לסיים את שירותי בצה"ל. הריני עושה זאת בלב כבד ובתחושת החמצה גדולה, על שנכפתה עלי פרישה בטרם מיציתי את תרומתי לצבא".

על הפרשה ועל הדוח שפורסם בעקבותיה כתב וינר: "מלווה אותי תחושת תסכול עמוקה מכך שהרמטכ"ל גיבש החלטתו, מבלי שהוא - או גורם מטעמו - שמעו את גרסתי".

המבקר: וינר אסף חומרים מכפישים על ברק

ארז וינר הודח מצה
ארז וינר הודח מצה"ל | צילום: חדשות 2

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם מסרבים להתייחס לידיעה וכי "עתידו של אל"מ וינר יידון בערוצים הפיקודיים בתוך כותלי הצבא ולא באמצעות כלי התקשורת".

לפי קביעת המבקר בדוח הסופי שפרסם, אסף וינר חומרים מכפישים על שר הביטחון אהוד ברק. "הוא שיתף פעולה עם סא"ל במיל' הרפז באופן שיטתי, קיבל את המידע ולא דרש להפסיק את הבאת המידע - ואף להפך: כעולה משיחות הטלפון, וינר אף העביר לעיתים מידע, עודד את המשך איסוף המידע ויזם קבלת מידע נוסף מסגן-אלוף (בדימ') הרפז".

בדוח נכתב עוד כי המעשים המיוחסים לווינר התנהלו על פני תקופה של כחצי שנה, והבהיר כי לא מדובר בכשל היה נקודתי או בטעות חד-פעמית בשיקול הדעת.