הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
סגן הדר גולדין, ארכיון | צילום: חדשות

כשמאות צעירים מתגודדים מחוץ לביתם, שרים שירים ומתפללים, התבשרו בני משפחת הקצין השבוי הדר גולדין כי צה"ל הכריז עליו כחלל, זאת על פי ממצאים שנמצאו בשטח הלחימה, הובאו לישראל ונבדקו. אל בית המשפחה הגיעו בשעת לילה מאוחרת שר הביטחון יעלון, ראשת אכ"א אלוף אורנה ברביבאי והרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ ומסרו את הבשורה המרה. הלווייתו של סגן גולדין תיערך היום (ראשון) בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההחלטה קיבל הרב הצבאי, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך המשימה. היא התקבלה תוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ורלוונטים אחרים. גולדין, לוחם ומפקד בחטיבת גבעתי, הועלה לדרגת סגן לאחר מותו. בצה"ל מדגישים כי ימשיכו לעמוד בקשר רצוף עם משפחתו.

לאחר קבלת ההודעה הקשה מסר דובר מטעם משפחת גולדין כי "בני המשפחה מקבלים בצער רב את קביעת צה"ל כי הדר נפל בעת הלחימה ברפיח. המשפחה מודה לכל עם ישראל על התמיכה. המשפחה מבקשת מכל מי שיכול להגיע וללוות את הדר הגיבור בדרכו האחרונה".

ההודעה על מותו של סגן גולדין התקבלה בשעה שמאות בני אדם עמדו מחוץ לבית הוריו, לאחר שבמוצאי שבת התקיימה במקום עצרת תמיכה, במהלכה כינסו בני משפחת גולדין מסיבת עיתונאים ובה קראו בדמעות להשיב את בנם הביתה. בני המשפחה דחו את הדיווחים על הוצאת חלק מכוחות צה"ל מרצועת עזה. "אני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו", אמר ד"ר שמחה גולדין, אביו של הדר.

גם אמו של הדר, חדווה, פנתה ישירות למקבלי ההחלטות בדרישה להפעיל כל מאמץ על מנת להשיב את הבן. "אני דורשת ממדינת ישראל שלא תעזוב את עזה עד שתחזיר את הילד שלי הביתה", אמרה. "הדר הוא החיוך שלנו, הוא ילד שרואה את הטוב בכל דבר. גידלנו ארבעה ילדים לתפארת מדינת ישראל, סולם הערכים שלנו מאוד גבוה מבחינת הנאמנות למדינה, ציונות, אחווה. כולם קצינים בצה"ל".

רה"מ: "מבין ללב המשפחה"

במהלך מסיבת עיתונאים שכינס בקריה בתל אביב אמש, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לבקשת משפחת גולדין שלא לעזוב את הרצועה מבלי להשיב את הבן הדר. "אני מבין ללב משפחת גולדין, נעשה הכל כדי להשיב את הבנים הנעדרים", אמר.

ביום שישי בצהריים הודיע דובר צה"ל כי קיים חשש לנפילתו בשבי של קצין גבעתי, סגן-משנה הדר גולדין, בן 23 מכפר סבא, בידי מחבלים בדרום הרצועה. מפרטי האירוע עולה כי בשעות הבוקר בזמן הפסקת אש הומניטרית פתחו מחבלים שיצאו מפיר מנהרה בירי לעבר כוח גבעתי באזור רפיח. אחד המחבלים פוצץ עצמו על הכוח, דבר שאפשר לקחת את גופתו של גולדין מהשטח באמצעות מנהרה.

שני החיילים הנוספים שנהרגו בתקרית הם רב-סרן בניה שראל ז"ל, קצין בחטיבת גבעתי, בן 26 מקריית ארבע, שהועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו, וסמל-ראשון ליאל גדעוני, לוחם בחטיבת גבעתי, בן 20 מירושלים.