חדר אוכל צבאי. ארכיון (צילום: דו"צ)
בלי מיץ. חדר אוכל צבאי | צילום: דו"צ

מי אמיץ שותה כוס מיץ? לא בצה"ל: חודש הכושר והבריאות בצבא ייפתח מחר במסגרת אירוע השיא של אליפות צה"ל למפקדים, בה ישתתף הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, מפקדי פורום מטכ"ל וכל קציני צה"ל מדרגת סא"ל ומעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השנה, באופן חריג, המזון שיוגש באליפות צה"ל למפקדים יהיה מזון בריא במיוחד וכמו כן, במהלך החודש, יעביר מרכז המזון של צה"ל מים בלבד לקצינים ולחיילים ולא משקאות ממותקים - כפי שנהג לעשות בעבר.

"רק כושר לא יביא לנו יותר כשירות. נצטרך לשלב בפעילות גם תזונה נכונה וגם בריאות", הדגיש ראש מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל, אלוף משנה אורן גיל. אליפות צה"ל למפקדים תכלול השנה מקצועות תחרותיים קבוצתיים, בדגש על מקצועות עממיים, תוך חיוב הקצינים בנוכחות באליפות. הפיקודים והזרועות בצה"ל התחייבו להשתתף בתחרויות השונות ולא רק בנוכחות במהלך היום עצמו. "מעריך שכ-80% מהקצינים ישתתפו באליפות ויעסקו באימונים, תזונה ובריאות", אמר אל"ם גיל. "אנחנו רוצים לראות צבא בריא יותר וכשיר יותר".

בנוסף, לאחר הפסקה של שנתיים, יחזירו בצה"ל את מבחני הפתע לכושר קרבי. "יש לנו מטרה אחת - להילחם ולנצח. לכן צה"ל קיים. הכושר הקרבי הוא הבסיס לרמת הכשירות של הפרט ושל היחידות השונות. אנחנו מחזירים לפוקוס את הצורך הזה גם מבחינת מחלקת הכושר הקרבי וצה"ל כולו", סיכם אלוף-משנה גיל.