זירת האירוע, היום (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
זירת האירוע, היום | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

דניאל נהרג מפצצת מרגמה שנורתה מתוך בית ספר בשכונת זייתון ברצועה: מקור ביטחוני מסר הלילה(שבת) כי פצצת המרגמה שנורתה לעבר יישוב במועצה האזורית שער הנגב, והרגה את דניאל טרגרמן בן ה-4, נורתה סמוך למוסד חינוכי פלסטיני ששימש כבית מחסה לפליטים ברצועה ולא מתוך בית ספר השייך לארגון אונר"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירי פצצת המרגמה בוצע במרחק של מטרים ספורים מהמוסד שמנוהל על ידי גורמים פלסטינים. דיווח זה בא לאחר שגורם ביטחוני אמר מוקדם יותר כי פצצת המרגמה נורתה ממוסד השייך לאונר"א באזור.

הירי לדרום אמש גבה מחיר כבד במיוחד: הפצמ"ר, שנורה לאחד משטחי הכינוס ביישוב במועצת שער הנגב, פגע סמוך מאוד למקום בו שהה טרגרמן, ופצע אותו באורח קשה מאוד עד אנוש. כעבור זמן קצר, הוא מת מפצעיו.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו מאמצי החייאה מתקדמים, אך נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו מספר אזרחים נוספים באורח קל. בסך הכול נורו 5 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר האזור בו התרחשה התקרית. "לא נותר הרבה מה לעשות, הפעולות שנדרשנו לבצע בשטח היו קשות. נאלצנו לקבוע את מותו של הילד כעבור זמן קצר", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין.

נתניהו: חמאס ישלם מחיר כבד על הפיגוע הזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ראש המועצה האזורית שער הנגב בעקבות האירוע הקשה. "אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחת הילד. ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "חמאס ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור הזה. צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור עד שמטרת המבצע תושג". שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו גינה בחריפות את הירי והעביר את תנחומיו למשפחתו של הילד. "לישראל יש את הזכות והחובה להגן על עצמה, וארה"ב תומכת בה", הדגיש.

אתמול נורו מרצועת עזה יותר מ-112 רקטות לעבר ישראל. 101 מהן נפלו בשטח ישראל, 5 יורטו בהצלחה. צה"ל תקף מעל 30 מטרות טרור ברצועה.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי