מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, בשיתוף הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, ביצעה הבוקר (ד') ניסוי מוצלח במערכת "שרביט קסמים" להגנה מפני טילים לטווח קצר ובינוני משדה ניסויים בדרום הארץ. מדובר ביירוט המוצלח השני של "שרביט קסמים", שכלל לראשונה הפעלה של כל מרכיבי המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאחר שיגור המטרה, גילה אותה מכ"ם ה-MMR והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, אשר חישב את תכנית ההגנה נגדה", נמסר ממשרד הביטחון. "מיירט שרביט קסמים שוגר בהצלחה, ביצע את כל שלבי הטיסה והשמיד את המטרה כמתוכנן". הניסוי בוצע בהובלת חברת רפאל.

מערכת "שרביט קסמים" נכללת במערך ההגנה הרב שכבתי, שכולל גם את מערכות ה"חץ" ו"כיפת ברזל". בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון הישראלי וחיל האוויר הישראלי, וכן נציגי משרד ההגנה האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק.

"מערכת שרביט קסמים נועדה להעניק שכבת הגנה נוספת מפני טילים לטווח קצר ובינוני, כמו גם נגד איומים נוספים, וכן להוסיף הזדמנויות יירוט למערכת נשק ה"חץ", ובכך לאפשר עיבוי מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים והרקטות", הסבירו במשרד הביטחון. "הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, גם כנגד איומים הצפויים בזירה. בעתיד צפויים ניסויי יירוט נוספים בטרם הצבת המערכת לשירות מבצעי".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv