החמקן הבריטי (צילום: רויטרס, חדשות)
מטוס ה-F-35 החדשני | צילום: רויטרס, חדשות
גאווה ישראלית: יצרנית המטוסים לוקהיד מרטין הודיעה כי בחרה בקסדה תוצרת חברת "אלביט" הישראלית לטובת פרויקט פיתוח מטוס הקרב F-35, הצפוי להחליף בשנים הקרובות את מטוסי הקרב מסוג F-16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקסדה הישראלית, שתצורף למטוסי ה- F-35 אמורה לספק לטייסים את כל המידע שלו הם זקוקים כדי להשלים את משימתם בהצלחה יתרה - החל מתנאי מזג האוויר ועד תנאי הראות ביום ולילה - כולם מוקרנים על צג הקסדה בזמן אמת.

בנוסף, הקסדה מספקת לטייסים מידע שמגיע ישירות משש מצלמות האינפרא-אדום הפזורות סביב גוף המטוס. המידע הנקלט במצלמות עתיד לספק לטייס מידע על מה שקורה בחלקים הנסתרים מעיניו. החלטה לעצור את פיתוח הקסדה האמריקנית, ולבחור בזו הישראלית, צפוי לחסוך ליצרנית המטוסים סכום של כ-45 מיליארד דולרים שנועד כדי לפתח קסדה למטוסי ה-F-35.

"עד כה, יותר ממאה טייסים השתמשו בקסדה, במשך 6,000 טיסות ו-10,000 שעות טיסה מצטברות, והמשוב שלהם היה חיובי מאוד", אמר סגן נשיא חברת לוקהיד מרטין, לוריין מרטין. "החלטת הממשלה להמשיך באופן בלעדי עם הקסדה הזו היא סממן לאמון שלהם בביצועי הקסדה".

לאחר המבדקים שנעשו לקסדה החליטה יצרנית המטוסים להוציא מהפרוייקט את חברת בי.איי.אי, שהייתה אמורה גם היא לספק קסדות למטוס החדש. כך, כל המטוסים יצוידו אך ורק בקסדה פרי פיתוחה של חברת הבת המשותפת של "אלביט" ו"רוקוול קולינס".