סוכנות הידיעות האירנית מדוווחת על פעילות של צה"ל על אדמת סעודיה. על פי הדיווח, שמהימנותו אינה ברורה, מטוסים של חיל האוויר הישראלי נחתו בימים האחרונים בבסיס צבאי בסעודיה ופרקו שם ציוד צבאי.

לטענת הסוכנות האירנית, הבסיס בעיר תבוק יהפוך לבסיס קדמי של הישראלים לתקיפת מדינות איסלאמיות. בתגובה לדיווח נמסר מדובר צה"ל כי "חיל האוויר אינו מפרט את פעילותו המבצעית".

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה דיווח נוסף על הנחיתה בסעודיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שדה התעופה בתבוק (צילום: גוגל ארת')
שדה התעופה בתבוק | צילום: גוגל ארת'

הדיווח שהגיע מסוכנות הידיעות האירנית "פארס" מצטט אתר אינטרנט איסלאמי, שדיווח על נחיתת המטוסים בעיר תבוק, שבצפון מערב הממלכה הסעודית. לטענת האירנים, מי שאחראי על העיר תבוק ומנהל את שיתוף הפעולה עם ישראל הוא הנסיך פאהד בן-סולטאן. "היחסים הסודיים בין ישראל לבין סעודיה הפכו לשיחת היום בקרב תושבי תבוק", דיווחו בסוכנות.

עוד על פי הדיווח, בעת הנחיתה בוטלו טיסות של מטוסים אזרחיים באזור. נוסע באחת הטיסות סיפר כי איש לא סיפק הסבר לביטול, וציין שהרשויות פיצו את הנוסעים בכסף, ואף שיכנו את הנוסעים "בבתי מלון של ארבעה כוכבים".

לפני כמה ימים: דיווחים על ספינות קרב אמריקניות במפרץ הפרסי

ספינת חיל הים (צילום: רויטרס)
האמריקנים בדרך למפרץ? צילום ארכיון | צילום: רויטרס

הדיווחים על נחיתת המטוסים הישראלים מצטרפים לדיווחים שהגיעו בשבת האחרונה על פעילות צבאית אמריקנית חריגה באזור המפרץ הפרסי: העיתון "אל קודס אל ערבי" היוצא לאור בלונדון דיווח על תנועת כוח גדול של צבא ארצות הברית לעבר המפרץ הפרסי שהתבצעה יממה לפני כן בשעות הצהריים.

על פי הדיווח, תריסר ספינות קרב אמריקניות עברו ביום שישי האחרון בתעלת סואץ בדרכן מהים התיכון אל המפרץ הפרסי. עדי ראייה אף דיווחו לעיתון שהשיירה הימית כללה גם נושאת מטוסים אמריקנית.

כמו כן נמסר כי בשעות שבהן חלפו הספינות בתעלה, הופסקה תנועת הספינות האזרחיות ושוטרים מצרים הוצבו על גדות התעלה לאבטח את מעברן. על פי הדיווחים בנוסף לכוחות צבא ארצות הברית, עדי הראייה זיהו גם ספינת קרב ישראלית שהתלוותה למשט.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות