תקיפה בעזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה בעזה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

חיל האוויר תקף הלילה (ו') יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי לכיוון נתיבות. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות וכי כל הכוחות שהשתתפו בתקיפה חזרו ללא פגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך התקיפה הפציצו כלי טייס של חייל האוויר מספר יעדים ברצועה. בצפון הרצועה הותקף אתר ליצור אמצעי לחימה כמו גם מוקד של פעילות טרור ובדרום הוטלו פצצות על אתר נוסף המיועד לאחסון אמצעי לחימה.

במקביל, הפלסטינים דיווחו כי שני בני אדם נפצעו בתקיפה. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגדה", כך נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

במהלך התקיפה דיווחו גולשי חדשות 2 Online על פיצוצים עזים שנשמעו באזור המועצה האזורית שער הנגב. הגולשים העידו כי כתוצאה מעוצמת הרעש הם התעוררו משנתם. "מתעוררים לחפש את הלב שנפל לרצפה מרוב בהלה", סיפר הגולש עומר צדיקביץ משער הנגב.

יעלון: "נגיב כלפי כל ניסיון לפגוע בישראלים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס במהלך ביקורו בגרמניה לפעולה הצבאית בעזה, והבהיר כי היא בוצעה בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. "לא נסבול ירי לעבר ישראל או ניסיון להחזיר את המצב לימים שלפני מבצע 'עמוד ענן'", אמר יעלון. "נגיב בתקיפות כלפי כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם.

יעלון הוסיף כי "אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואם לא יידע לכפות את מרותו כלפי חוליות ירי ופיגועים כלפי ישראל, הוא ישלם על כך מחיר כבד. צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל מי שיורה לעבר ישראל או מנסה להוציא נגדה פיגועים, ולא יהססו לפגוע בו ובשולחיו. נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת אל מול פרובוקציות משטח רצועת עזה"

אמש: ירי ליישובי הדרום

את התקיפה ביצע צה"ל בתגובה לירי שבוצע אמש לכיוון העיר נתיבות. במהלך הערב דיווחו תושבי העיר על אזעקת צבע אדום שנשמעה באזור והדי פיצוץ שבאו בעקבותיה. בסריקות שביצעו כוחות הביטחון באזור נמצאה רקטה שנורתה שהתפוצצה בשטח פתוח. לא היו נפגעים בנפש או ברכוש כתוצאה מהירי.

חוששים ממלחמה שתשתק את החיים (צילום: משטרת ישראל)
הרקטה התפוצצה בשטח פתוח. ארכיון | צילום: משטרת ישראל

"שמענו אזעקה וישר לקחתי את הילדים שלי מכל החדרים ורצתי עם אשתי לממ"ד", סיפר אבידן, תושב אחד היישובים במועצה האזורית שדות נגב. "שמענו נפילה מאוד מאוד קרובה. זה היה מפחיד מאוד, הילדים בכו וכל הבית רעד".

תקיפה שנייה בשבועיים

בשבוע שעבר חוסל במבצע משותף לחיל האוויר ולשב"כ פעיל ארגון החזית העממית אחמד מחמד ג'מעה חליל זעאנין, שהיה מעורב בשורה של אירועי ירי רקטי לעבר ישראל כולל הירי שבוצע בתום הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

זעאנין היה תושב בית חנון והחל משנת 2009 היה פעיל בזרוע הצבאית של ארגון החזית העממית ברצועת עזה. בעברו אף היה חבר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. בשנים האחרונות זעאנין בן ה-22 לקח חלק בשורה ארוכה של פיגועי ירי רקטי לעבר שטח ישראל.