המתיחות מול סוריה: אלוף פיקוד צפון מרגיע (צילום: דו"צ)
אלוף פיקוד צפון מרגיע | צילום: דו"צ

אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן מנסה להרגיע את הרוחות בגזרה: הבוקר הוא בחר להשתתף במרוץ גולני המסורתי יחד עם חיילי ומפקדי החטיבה החומה. "לצד המוכנות והדריכות בצפון, תמיד נכון להתכונן ולהתאמן, אבל אין רוחות מלחמה", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, התקבל היום איתות נוסף לשקט שחוזר לאזור. לאחר שאתמול הורו בצה"ל על סגירת המרחב האווירי בצפון, בצבא הודיעו לרשות התעופה האזרחית כי הטיסות יחזרו היום לשגרה. אתמול הוחלט להפסיק את טיסות ארקיע משדה התעופה בחיפה לאילת עד 9 במאי.

בשאר אל אסד, ארכיון (צילום: AP)
ממשיך לאיים. אסד | צילום: AP

"אסד: בתקיפה הבאה - נפתח מלחמה"

דבריו של האלוף גולן, ששירת קודם לכן כמפקד פיקוד העורף, נאמרים על רקע הדיווחים שלפיהם נשיא סוריה בשאר אסד איים כי אם ישראל תתקוף שוב בשטח מדינתו, תוכרז מלחמה מיידית. על פי דיווח בעיתון הכוויתי "א-ראי" אסד העביר את המסר תקיף לישראל דרך רוסיה.

רץ עם החיילים, האלוף יאיר גולו (צילום: דו"צ)
רץ עם החיילים, האלוף יאיר גולו | צילום: דו"צ

מקורות המקורבים לנשיא סוריה, שצוטטו בעיתון, אמרו שכבר אמש ניתנו הוראות לפריסת סוללות טילי קרקע-קרקע המכוונים לישראל, כחלק מההכנות בסוריה לתקיפה אפשרית נוספת של צה"ל, כשהפקודה היא להגיב מיד - ללא התרעה. אותם מקורות העריכו שישראל רצתה להשיג איזון במלחמה בין כוחות אסד למורדים באמצעות התקיפות שביצעה.

למרות האיומים, ישראל עדיין נחושה בדעתה לסכל משלוחי נשק לחיזבאללה. גורמי ביטחון בישראל אמרו למגזין האמריקני "טיים" כי "זה לא נגמר, זה לא האירוע האחרון". הדברים נאמרו, לפי המגזין, מפי קצין בכיר שלא הזדהה בשמו, שהצהיר כי ישראל תמשיך לסכל משלוחי נשק שעלולים לערער את היציבות האזורית.