הג'יהאד האיסלאמי לא מתכוון להפסיק את פעילותו נגד יישובי הדרום, ומציג את כלי הנשק שבהם הוא עושה שימוש בימים האחרונים. סרטון שהעלה הארגון לרשת מציג את רקטות "אל קודס", שמיועדות לטווח בינוני של 15-17 קילומטרים.

בג'יהאד האיטסלאמי, שמוביל את סבב האלימות הנוכחי מול ישראל ברצועת עזה, טוענים כי הרקטות הן פיתוח מקומי של אנשי הארגון. בסרטון שנערך על ידי הזרוע הצבאית של הארגון, "פלוגות ירושלים", מתועד שיגור של חמש רקטות "אל-קודס מתקדם", שפגעו לדברי אנשי הארגון ב"מטרות ציוניות".

בסרטון נראות הרקטות כשהן משוגרות בזו אחר זו מתוך שטחים פתוחים ברצועת עזה. בתדרוך עיתונאים שנערך היום בעזה, איים דובר הג'יהאד להמשיך בירי לעבר ישראל, כל עוד ישראל ממשיכה לפעול ברצועה. לדברי הארגון, על עוד נמשכת "התוקפנות הישראלית", אין מקום לדבר על הפסקת אש והירי אף יחריף ו"ישאיר את הציונים במקלטים".

"אנו נוטלים אחריות להפגזת הערים, ההתנחלויות הציוניות, המוצבים הצבאיים והמנחתים הצבאיים של האויב ב-180 טילים ורקטות, בהם 80 טילי גראד, טילי 'אל-קודס', פצצות מרגמה וטילים מסוג 107 מ"מ", אמר דובר הג'יהאד. "נמשיך בג'יהאד ובהתנגדות – ונראה בהם כאופציה הטובה ביותר והיחידה בהתמודדות עם היוהרה הציונית".

כל העדכונים האחרונים על ההסלמה בדרום: 

הירי לא פוסק: שני מטחי גראד יורטו בשמי באר שבע ואשדוד

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הג'יהאד האסלאמי: נחריף הירי על ישראל

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"