המכתב שהוצמד למורד (צילום: מרכז רפואי זיו)
המכתב שהוצמד למורד | צילום: מרכז רפואי זיו

בממשל הסורי מאשימים את ישראל בשיתוף פעולה עם המורדים, והבוקר ניתנה הוכחה נוספת לכך שישראל מסייעת להם מבחינה הומניטרית. לבגדיו של פצוע סורי, שהגיע היום לגבול והועבר לטיפול בבית החולים זיו שבצפת, הוצמד מכתב בערבית שבו הוראות כיצד להמשיך ולטפל בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לרופא הכירורג המכובד שלום, החולה בן 28, נפגע מכדור שנכנס לבית החזה וגרם לשבר בצלעות ומרסיסים שגרמו לנזק בסרעפת ובכבד", כתב הרופא הסורי שטיפל בפצוע בסוריה. "בוצעה פתיחת חזה ועצירת הדימום ופתיחת בטן ועצירת דימום בכבד".

בנוסף, הוסבר ציין המכתב כי "בכבד לא הייתה אפשרות תפירה ובוצעה חבישת לחץ בבטן. בהמשך נשאר הפצוע להשגחה. מאז יום שבת בשעה 11:00 ב-8 ביוני, הוא נשאר במעקב המוגלובין וסימנים חיוניים. לפי דעת הרופאים יש צורך בפתיחת בטן להערכת מצב הכבד והוצאת תחבושות לחץ. בבקשה בצעו מה שצריך ותודה מראש".

בבית החולים בצפת טופלו כבר 20 פצועים מסוריה

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו, סיפר שהפצוע היה במצב קשה מאוד ולאחר שטופל במשך יומיים בבית חולים בסוריה, הועבר לידי כוחות האו"ם - שהעבירו אותו לידי צה"ל להמשך טיפול בישראל.

ד"ר עמרם הדרי, מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי זיו שהיה שותף לטיפול בו, אמר כי הניתוח אותו עבר הפצוע בסוריה היה ניתוח "בקרת נזקים" שנועד להציל את חייו. מדובר בפצוע הסורי הראשון המועבר למרכז הרפואי זיו לאחר שקיבל טיפול רפואי ראשוני בסוריה, ומבית החולים נמסר כי עד כה הועברו לבית החולים 20 פצועים ממלחמת האזרחים.

"לא כולם טרוריסטים". המורדים בסוריה (צילום: רויטרס)
כבר 20 מורדים הועברו לישראל. ארכיון | צילום: רויטרס

"ישראל לוקחת חלק בלחימה בסוריה"

לאחרונה, העניקה יועצת בכירה לאסד ריאיון לערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, בו טענה כי כוחות ישראלים לוקחים חלק פעיל בלחימה.

"כאשר אנו שומעים בתקשורת שמורדים הועברו לטיפול רפואי בישראל, אני אומרת שייתכן כי מדובר במסתערבים", אמרה בות'יינה שעבאן, היועצת המדינית של אסד ואחת הדמויות המקורבות ביותר לנשיא. "האמת היא שיש מספר סימנים לכך שלא מדובר במורדים אלא בישראלים".