פרסום על אירן וישראל (צילום: חדשות 2, מרכז המידע למודיעין וטרור)
האירנים בעברית, ישראל בפרסית | צילום: חדשות 2, מרכז המידע למודיעין וטרור

ישראל ואירן נמצאות במלחמה. לא, לא מדובר במלחמה הקלאסית של טנקים ומטוסים, אבל זה לא אומר שהיא לא מתקיימת. את אותות המלחמה אנחנו רואים מדי יום על שולחן הדיפלומטי ובהצהרות המנהיגים - אבל לא רק. המלחמה הולכת ומתעצמת גם בחזית אחרת: המלחמה על דעת הקהל.

את המלחמה הזו אפשר למצוא גם ברשת: מערכת הביטחון הישראלית מפרסמת בפרסית לאוזניים אירניות, ואילו האירנים פונים לקהל הישראלי - בעברית. 

אתר האינטרנט של "מרכז המידע למודיעין ולטרור" יתחיל להופיע בימים הקרובים גם בפרסית. האתר מפרסם לקטי מידע בנושאים ישראלים-ערבים וכבר עתה מתורגם לחמש שפות. באתר מציינים כי הוא זוכה ללא פחות מ-400 אלף כניסות בחודש מכל רחבי העולם.

בישראל לא מכחישים: קהל היעד הוא אזרחי אירן. "אנחנו יודעים שמסמכים שאנחנו מפרסמים מגיעים גם לקהלים בתוך אירן", מסביר אל"מ ד"ר (מיל') ראובן ארליך, מנהל המרכז, בראיון לדובר צה"ל. "אנחנו חושבים שאנחנו יכולים להרחיב את אותו קהל קוראים על ידי אתר בשפת האם האירנית".

האירנים מכוונים לקהל היהודי "כדי שידע את האמת מסביבו"

גם באירן לא מוותרים על יכולת השפעתם הישירה על הצבור הישראלי. דוגמה לכך הוא רדיו "קול דוד" האירני. לרדיו גם אתר חדשות בעברית שמתעדכן מדי יום ובו חדשות הנוגעות לישראל, לאירן ולסכסוך בין המדינות.

באתר הרדיו נכתב כי הוא הוקם "כיוזמה פרטית משותפת של אנשים שמאמינים בשלום, בצדק ובחירות". יחד עם זאת, על פי התוכן המגמתי המופיע בו, יש חשד סביר להניח כי המשטר האירני בצורה ישירה או עקיפה אחראי על תפעולו.

האתר עוד מספר על עצמו כי תוכניות הרדיו "מכוונות לקהל היהודי כדי שידע את האמת מסביבו", וכי הוא מקדם "רעיונות של שלום, צדק ועמידה לצד המדוכאים עלי אדמות".

המסר היומי מטהרן: "ואהבת לרעך כמוך"

בין האייטמים השונים בדף הבית של האתר, ניתן למצוא כותרות כמו: "הסופר עמוס עוז: ישראל עברה את הקווים האדומים", "אירן קורבן לטרור והישות הציונית היא הטרוריסטית הגדולה ביותר" ועוד כותרות שהמכנה המשותף שלהם הוא הניסיון להוכיח את "מדיניות הטרור" הישראלית, והצגת האירנים ככבשים תמימות.

משעשעת במיוחד היא הפינה "מסר היום" שמופיעה בפינת דף הבית. "מסר היום" לא משתנה אף פעם ולפיו, שימו לב: "ואהבת לרעך כמוך". אולי כדאי להציע את זה לאחמדינג'אד.