זירת ההתרסקות של המל"ט, ארכיון (צילום: חדשות 2)
המל"ט לאחר ההתרסקות, היום | צילום: חדשות 2

תאונה חריגה בחיל האוויר: מטוס ללא טייס של צה"ל מסוג "איתן" התרסק הבוקר בשפלה. כוחות צבא גדולים הוזעקו לזירת ההתרסקות, ומפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן הקים ועדת בדיקה לנסיבות האירוע. מדובר צה"ל נמסר כי אין נפגעים כתוצאה מההתרסקות.

כלי טיס בלתי מאוייש של חיל האוויר התרסק הבוקר סמוך לשעה 10:00 בשדה קוצים באזור השפלה, ליד למושב יסודות. ההתרסקות אירעה במהלך ניסוי משותף שערך חיל האוויר עם התעשייה האווירית.

בצה"ל עדיין לא יודעים מה גרם להתרסקות - אם מדובר בתקלה טכנית או לחילופין בטעות אנוש של המפעילים מתא הבקרה הקרקעי. התרסקות מטוס מסוג זה הינה אירוע נדיר וחריג בחיל האוויר. כוחות צבא גדולים הוזעקו לאזור ההתרסקות, וסגרו את המקום מחשש להתקהלות סקרנים. מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, הקים צוות בדיקה בעקבות האירוע שנחשב לחריג מאוד.

עד כה הועברו לידי חיל האוויר שלושה מל"טים מסוג "איתן", הנחשב למתקדם ביותר. הטייסת המפעילה אותם שנפתחה רק לפני קצת יותר משנה, ממוקמת בבסיס חיל האוויר תל נוף, לא רחוק ממקום ההתרסקות הבוקר.

המל"ט שהתרסק ליד גדרה, בתחילת השנה (צילום: חדשות 2)
זירת ההתרסקות, היום בשפלה | צילום: חדשות 2

ה"איתן" הוא המל"ט הגדול ביותר הקיים בחיל האוויר. משקלו הוא כטון, מוטת הכנפיים שלו היא 27 מטרים והוא בעל יכולת שהייה של 40 שעות באוויר. זהו מל"ט אסטרטגי המסוגל לטוס לטווחים רחוקים, לשאת עליו חיישנים של צילום ולהעביר את המידע לישראל באמצעות לווין - ומכאן חשיבותו הרבה. חיל האוויר צפוי להצטייד במל"טים נוספים מסוג זה בשנים הבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק