מכת חום - או בעיה רפואית? בצה"ל בודקים את מותו הטרגי היום של יהושע חפץ מירושלים, טירון בן 19 בחיל ההנדסה הקרבית, אשר התמוטט ומת במהלך גיבוש ליחידת יהל"ם. בניגוד לדיווחים מוקדמים על כך שעומס החום הכבד גרם למות החייל, גורמים בצה"ל אומרים שתנאי מזג האוויר נבחנו מראש ואושרו.

לפי אותם גורמים, עומס החום בגיבוש אושר מראש: נבחנו תנאי מזג האוויר בהתאם לרמת הקושי של האימון, והדבר אושר בדרגים בכירים בזרוע היבשה. לכן, אומרים הגורמים, ההערכה היא שהחייל לא התייבש או סבל ממכת חום, אלא שמדובר בבעיה רפואית.

חפץ בן ה-19 ששירת בהנדסה קרבית התמוטט במהלך מסע שגרתי במהלך מסע שנערך בכביש 90 בדרום במסגרת גיבוש ליחידת יהל"ם. ניסיונות החייאה נעשו בו בשטח במשך שעה וחצי, הוא הובהל בהמשך לבית החולים "יוספטל" באילת, שם המשיכו הרופאים להיאבק על חייו. לבסוף לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותו של החייל הצעיר. ככל הנראה, יועלה הטירון לדרגת טוראי לאחר מותו.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי החייל הודיע שאינו מרגיש טוב כשהיה בשער הבסיס, ואז התמוטט. הגורם הוסיף כי בימים האחרונים הייתה הקפדה יתרה על התנאים בגלל החום הכבד, שהובילה להעברת חיילים לכיתות ממוזגות בחלק ממהלך הגיבוש.

במקום שוררים תנאי מזג קשים במיוחד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק