הלווית פלמר ובנו, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
כך נראתה זירת ה"תאונה" - שהתבררה כפיגוע | צילום: חדשות 2

בני משפחתם אשר פלמר ובנו יהונתן ז"ל הגיבו הערב בסיפוק מהול בצער ואכזבה לאחר פרסום הידיעה על מעצר חוליית הפלסטינים מחלחול החשודים באחריות ליידוי האבנים הקטלני שהביא למות השניים לפני כשבועיים, ליד חברון.

"זה לא מנחם, אבל זה משמח שהם לא יוכלו לפגוע ביהודים אחרים", אמר אהרון פרץ, גיסו של אשר, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "למי שרוצח תינוקות לא מגיע לחיות". במשפחה ציינו את שיתוף הפעולה מצד כוחות הביטחון והמשטרה ואמרו כי עודכנו תכופות בהתקדמות החקירה. "הם ליוו אותנו ושיתפו בכל מה שאפשר", סיפרו הקרובים.

גם במועצת יש"ע בירכו על מעצר חברי החוליה, ובהודעה שמסרו נכתב כי אנשיה "גאים במערכת הביטחון ואנשיה על עבודתם הזריזה ומקווים כי מערכת המשפט תשלים את המלאכה ותמצה עם המחבלים את הדין עד תום. על ראשי מערכת הביטחון לראות באירוע זה הוכחה לכך שגם בכוחה של אבן להרוג, ולהנחות את הכוחות בשטח לפעול למיגור תופעה מסוכנת זו".

"הפרשה צריכה להוות לקח"

ח"כ אריה אלדד. ארכיון (צילום: החדשות 2)
ח"כ אריה אלדד. ארכיון | צילום: החדשות 2

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) בירך על מעצר החשודים, אך הוסיף כי התנהלות כוחות הביטחון בפרשה מהווה תמרור אזהרה עבורם. "אני שמח שנעצרו חשודים ומקווה שתוכח אשמתם ושהם ייתנו את הדין על מעשה הרצח הזה", אמר אלדד. "הדבר הזה צריך להוות לקח לבני ישראל וגם לצה"ל שהזדרזו לטייח את הפיגוע מיד כשאירע ולתת לו לבוש של תאונת דרכים כדי לנסות למנוע התלקחות, מעשי נקם או תגובות זעם בקרב המתיישבים".

"בסוף, לשקר אין רגליים והאמת יוצאת לאור", הוסיף אלדד. "אני מקווה שהמשטרה והצבא למדו את הלקח ולא ינסו בפעם הבאה לטייח מעשי רצח".

צה"ל והשב"כ עצרו בימים האחרונים חמישה פלסטינים, תושבי העיירות יטא וחלחול שבהר חברון, בחשד שהיו מעורבים ב"פיגוע השלכת האבן" ליד עיר האבות - שבו, לפני כשבועיים, נרצחו אשר פלמר ובנו הפעוט יהונתן בן השנה.

לפי החשד, בעת שהחמישה נסעו במונית הם יידו אבנים לעבר מכוניות חולפות - אחת מהן הייתה זו של בני משפחת פלמר. אבי המשפחה, שספג מהלומה קשה מהאבן שהושלכה על רכבו, איבד שליטה על המכוניות ואז התהפך ונהרג יחד עם בנו. אחרי ההתהפכות, הגיעו אל הרכב המרוסק שלושה מבין החשודים וגנבו את אקדחו האישי של פלמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק