החובל הטרי, אחיו ואביו (צילום: צילום: דובר צה"ל)
החובל הטרי, אחיו ואביו | צילום: צילום: דובר צה"ל

עשרות שנים לאחר שאביו סיים את קורס הטיס, מסיים היום סגן אורי (22) מכרמי יוסף דווקא את קורס החובלים, למרות שכשהיה קטן תמיד חלם להיות טייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביו השתחרר מצה"ל בדרגת אלוף-משנה, ומשרת היום כתת-אלוף במילואים בחיל האוויר. הוא החל את דרכו כטייס פאנטום בטייסת בבסיס חצור, ונהג תמיד לספר לילדיו, ביניהם גם לאורי, על חוויותיו ממעוף הציפור. הבן הצעיר ניסה אמנם להגשים את תקוות אביו שיהפוך לטייס כמוהו, אך לאחר שלא עבר את הגיבוש לקורס המפרך החליט ללכת הכי רחוק שאפשר ושקורס חובלים הוא המקום בשבילו. גם אחיו לא הלך בדרך האב, ומשרת היום כקצין בסיירת מובחרת.

"תמיד ידעתי שאני רוצה להיות קצין בצה"ל, ככה גדלתי ומאוד התחברתי לים כי אני אוהב את המים וזה היה נראה לי שירות מעניין ומאתגר", סיפר סגן אורי לחדשות 2 באינטרנט, לרגל סיום קורס החובלים שייערך ביום רביעי הקרוב. אביו עודד אותו כי רצה שיהיה קצין ולא התנגד שהלך ל"חיל המתחרה": "הוא נתן לי לגיטמציה ללכת לאן שארצה, הייתה לי הרגשה שטייס זה פחות בשבילי כי רציתי לפקד על חיילים, ולא להיות אינדיבידואליסט".

יום חג בלבן, סגן אורי (צילום: דובר צה"ל)
יום חג בלבן, סגן אורי | צילום: דובר צה"ל

החברה שלו: מדריכת טייסים בחיל האוויר

במהלך הקורס, אביו ביקר בבסיס חיל הים בחיפה מספר פעמים והתרשם מאוד מכלי השיט, השונים מאוד מכלי הטיס אליהם היה רגיל. "זה היה מאוד מעניין בשבילו כשהעליתי אותו לספינה. הרבה פעמים אנחנו מנהלים שיחות על ההתמודדות בכלי שיט ובמטוס, דיברנו על הדרכים לשיתוף פעולה בין חיל הים לחיל האוויר". עם זאת, לפעמים אביו "עוקץ" אותו באופן חיובי. "אתם עם המדים הלבנים שלכם, הוא מתלוצץ איתי, יש קצת דאחקות", ציין.

לטקס המרגש, ה-126 במספר, יגיעו עשרות ממשפחתו וחבריו של אורי - וגם חברתו הטרייה שבאופן אירוני משרתת בחיל האוויר כמדריכת טייסים בסימולאטרים.