ארכיון (צילום: יוחנן לישה)
האוטובוס שנפגע מיידוי האבנים | צילום: יוחנן לישה

מבצעי הפיגוע נלכדו: בפעילות של שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל, מחוז ש"י וצה"ל, נעצרו מבצעיו של פיגוע השלכת האבנים שהתרחש בסוף השבוע שעבר סמוך לאריאל שבשומרון. בפיגוע נפצעו שבעה אזרחים ישראלים, ביניהם אדל ביטון בת 3, שנפגעה באורח אנוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השב"כ התיר היום לפרסום את דבר תפיסתם של החשודים - 5 צעירים כבני 16-17 מהכפר חארס, שהודו בחקירתם במעורבות בפיגוע, שכלל זריקות אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש חוצה שומרון בסמוך לכפרם.

כתוצאה מיידוי האבנים נפגעו מספר כלי רכב. אדווה ביטון, תושבת יקיר שבשומרון, שנסעה עם שלושת בנותיה בכביש זה, איבדה את השליטה על הרכב, והתנגשה בחלקה האחורי של משאית שחנתה בצד הכביש. כתוצאה מההתנגשות נפצעו ביטון ושתיים מבנותיה באורח בינוני, ובתה הפעוטה אדל נפצעה באורח אנוש.

בעקבות הפיגוע פתחו כוחות הביטחון בשורת פעולות מידיות, שכללו מעצרים וחקירות, במטרה לזהות את המעורבים בפיגוע שכאמור, נתפסו, תוחקרו - והודו במעשים.

מצבה של הפעוטה אדל ביטון מוסיף להיות אנוש

אדל ביטון (צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון)
אדל בת ה-3. מצבה עדיין אנוש | צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון

בתוך כך, ממשיך להיות קשה מאוד מצבה של אדל הקטנה שישבה בכיסא התינוק ליד הנהג. אדווה ביטון שאחזה בהגה ושלוש בנותיה נפצעו בסוף השבוע שעבר בהתנגשות בין משאית למכונית פרטית סמוך לאריאל. ביטון, בשנות ה-40 לחייה נפגעה באורח בינוני, כמו גם בנותיה בת ה-4 וה-6. בתה, הפעוטה בת שלוש אדל נפצעה באורח אנוש. התאונה אירעה בכביש 5, סמוך לצומת גיתי שליד אריאל. על פי החקירה, האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה.

בשבוע שעבר הידרדר מצבה של אדל ביטון בת ה-3. "אני מבקשת מכל אחד - שומר מצוות או לא - שישתדל לקחת על עצמו משהו קטן למען אדל שלי", אמרה האם אדווה. "כל דבר קטן יכול לעזור. היא בסך הכל תינוקת קטנה. הייתי מוכנה להחליף אותה עכשיו, כשהיא מתמודדת עם ניתוח נוסף. מאוד קשה לי בתור אמא לראות את הילדה שלי במצב כזה - ערומה, פצועה וחבושה", מיררה ביטון בבכי.

בשב"כ מצביעים על התגברות הטרור המקומי בגזרת יהודה ושומרון בחודשים האחרונים - ובפרט אירועי השלכת אבנים לעבר כלי רכב אזרחיים הנעים בכבישים ברחבי האזור.