מסתורין רב עדיין אופף את חיסול מדען הגרעין בלב טהרן בשבוע שעבר. כעת, עיתון ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני מפרסם כיצד לכאורה, נערכו מחסלי המוסד לפעולה והטמינו פצצה מתחת לרכבו של  ד"ר מוסטפא אחמדי רושאן.

לפי הפרסום, סוכנים ישראלים הם שתיכננו וביצעו את החיסול. הידיעה מפרטת בדקדקנות את התהליך והרגעים האחרונים לפני ביצוע הפעולה, שלפי גורם ישראלי תוכננה בקפידה במשך חודשים ארוכים, כשהפיקוח התבצע מדירת מסתור בטהרן.

על פי הגורם, ביום רביעי שעבר קצת לפני השעה 8:00 בבוקר, נראה המדען יוצא מביתו. לאחר ששומר ראשו בדק שרכבו אינו ממולכד הוא התיישב בכיסא הנהג וייצא. אז, על פי הפרסום, תצפיתן של הצוות הישראלי שלח הודעה למפקד הפעולה - "צאו לדרך".

הגורם סיפר לעיתון כי שני סוכנים רכובים על אופנוע, יצאנו מיד לאחר מכן מחניון סמוך לכיוון רחוב גול-נאבי, בו נהג המדען לנסוע לעבודתו. על פי הדיווח, בשעה 8:20 הבחינו הסוכנים ברכבו של המדען, ווידאו כי הוא אכן יושב ברכב, הצמידו את הפצצה למכונית - ונמלטו.

לטענת הגורם, חיסול המדענים באירן בשנים האחרונות הוא צעד מקדים לפעולה צבאית, ולא אלטרנטיבה שקטה למהלך שכזה.

תיעוד: רגעים לאחר החיסול

אתמול פירסמה סוכנות הידיעות האירנית הרשמית-למחצה "פארס" תיעוד ראשון של הזירה, דקות ספורות אחרי החיסול.

מדובר בסרטון וידאו בלעדי קצר שבו תועדה ההמולה והבהלה הרבות שאחזו בקרב האזרחים שהיו בסביבה, וכן נראית גופת המדען מוטלת על הכביש לצד הרכב שבו נסע. "הוא נהרג בפעולת טרור שגרמו שירותי מודיעין זרים", הוסבר בדיווח הקצר שהתלווה לשידור הסרטון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק