החיילים שנפלו קורבן לניסיון לינץ' בחיפה משחזרים לראשונה את התקיפה החמורה שעברו. ממיטת בית החולים הם מספרים: "צעקו יהודים יהודים, והתחילו לרדוף אחרינו ולהרביץ לנו". אחד מהם מודה: "היתה לי הרגשה של מוות. אמרתי - זהו אני נפטר היום".

אחד החיילים שהותקף סיפר לחדשות 2: "אני יצאתי עם חבר שלי, לרמב"ם פה, לקחת אותו לטיפול. כשיצאנו מהאוטו פתאום איזה רכב בא ממול, יצאו מהאוטו עם מוט ברזל והתחילו לצעוק 'יהודים יהודים', ואז התחילו לרדוף אחרינו להרביץ לנו. אז כולם תפסו אותי על הרצפה ובעטו לי בראש אחר כך שהתעלפתי".

"הייתי חצי מעולף, אחד מהם תפס לי את הראש, את רק את הפרצוף, וצעק 'יהודי יהודי', וחרט לי משהו על על הראש", אמר החייל והוסיף: "הרגשתי חריטות ואז התעלפתי".

החייל השני שיחזר: "הגענו למיון. כאבה לי קצת היד כי היתה לי מכה מלפני כן שהיתה כואבת לי, אז לא רציתי לקחת סיכון, אמרתי שאני לא רוצה ללכת לישון ככה. באנו להיכנס לכיוון המיון, עצר אוטו פתאום יצא ערבי עם אלה ובא לכיוון שלנו. הסתכלתי אחורה, פתאום הוא התחיל לצעוק 'יהודים יהודים', לא הבנתי מה קורה. הסתכלתי על חבר שלי והוא אמר לי 'רוץ, רוץ מהר תברח', התחלנו לברוח אבל כמובן שזה לא עזר".

"אני לא יודע מאיפה הם באו, עצרו שתי מכוניות", סיפר החייל והמשיך: "הם התחילו עם מכוניות לרדוף אחרינו. קצת יותר מעשרה ערבים היו רק עלי, ישבו ממש עלי עם אלות אבנים, אבנים לפרצוף. אני עם הידיים הגנתי על הפרצוף, ומוטות לידיים, קללות יריקות, 'יהודי מסריח, יהודי מסריח'".

הוא המשיך וסיפר: "אני האמת לא הבנתי למה הם לא מפסיקים. נותנים בעיטות, זורקים סלעים. היה קטע שכבר ממש לא יכולתי, לא יכולתי להחזיק, הם זרקו לי סלע לאזור האגן, והרגליים והידיים נפתחו לי, לא יכולתי... אז התחילו לדרוך לי על הגב ונתנו לי סלעים לגב עם המוט. ברגעים האלו לא ידעתי.. אמרתי לא נראה לי... לא בניתי על לשרוד את זה. היתה לי הרגשה של מוות. אמרתי - זהו אני נפטר היום. הם באו להרוג אותי".

החריטות על ראש החיילים
ראשו של אחד הפצועים | צילום:

המשטרה עצרה 4 חשודים

המשטרה עצרה משעות הבוקר ארבעה חשודים בניסיון הלינץ' סמוך לבית החולים רמב"ם בעיר. לטענת המשטרה צפויים מעצרים נוספים בפרשה. מפקד משטרת חיפה ניצב משה כהן, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "כנראה מדובר באירוע על רקע לאומני, אך צריך להבהיר כי מדובר בתקיפת יהודים ולא חיילים - השניים לא היו על מדים". לדברי כהן מדובר בפעם הראשונה שאירוע תקיפה חמור כזה מתבצע כל כך קרוב לבית החולים.

"כרגע יש ארבעה חשודים, שנעצרו משעות הבוקר", אמר כהן והדגיש: "יהיו חשודים נוספים, החקירה בפרשה נמשכת".

"קעקעו כתובת על הקרקפת"

מוקדם יותר פרסמנו לראשונה כי שני חיילים נפלו קורבן ללינץ' אכזרי בלב חיפה. שני צעירים מהעיר המשרתים בשירות סדיר, הגיעו אמש בסביבות 2:00 לפנות בוקר אל סביבות בית החולים רמב"ם - אחרי שאחד מהם חש ברע וביקש להגיע לחדר המיון.

הם החנו את רכבם בקרבת הכניסה, וכשייצאו ממנו - לטענת קרובי משפחתם - נקלעו למסכת אלימות מצד צעירים ערבים שהכו אותם, הלמו בגופם באלות ובאבנים וחרטו כתובת על ראשו של אחד מהם.

דודו של אחד החיילים סיפר לחדשות 2 באינטרנט על מה שהתרחש רגע אחרי שאחיינו וחברו יצאו מהמכונית. "עצר לפניהם רכב ובו בן מיעוטים אחד שהיה שיכור. הוא ומישהו שהצטרף אליו שאלו אם הם יהודים. הם התחילו להכות אותם סתם ככה, באלות, אבנים וקרשים שהם מצאו בסביבה. את האחיין שלי הם הכו בראש, השכיבו אותו ואז ממש 'קעקעו' כתובת כלשהי על הקרקפת שלו באמצעות כלי חד".

אחד החיילים שהותקף
אחד החיילים בבית החולים | צילום: חדשות 2

הדוד סיפר כי מה שעצר את מסכת האלימות היו מאבטחי בית החולים, שהבחינו בהתרחשות החריגה והחלו במרדף אחר התוקפים. "ראיתי הרבה דברים בחיים שלי, אבל לא דבר כזה", סיפר האיש בזעזוע. "למען הסר ספק, בינם לבין החשודים אין שום היכרות מוקדמת ולא הייתה כל התגרות מצדם".

שני הצעירים מאושפזים כעת בבית החולים רמב"ם כשהם סובלים מחבלות ראש ואחד מהם בפגיעה בעמוד השדרה. בבית החולים אישרו כי "מאבטחים שמעו הלילה צעקות בטווח 150 מטרים מחוץ לגבולות בית החולים, ברחוב העלייה. הם יצאו החוצה וראו קבוצה של אנשים קופצת על שלושה כלי רכב. הם הספיקו לרשום את מספרי הרישוי והעבירו אותם למשטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק