"מופגזים ללא הפסקה". רנטיסי (צילום: AP)
"מופגזים ללא הפסקה". רנטיסי | צילום: AP

"עזה מופגזת ללא הפסקה משעות הבוקר. לא רחוק מהבית שלי נפלו הרבה פגזים", כך מתאר בכיר החמאס ריבחי רנטיסי את המצב ברצועה יום לאחר חיסול ג'עברי שהחל את מבצע "עמוד ענן". "המוני אנשים השתתפו בהלוויה של ג'עברי, ירו יריות באוויר וקראו לנקמה בישראל", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניגוד להתקהלות ההמונית בלוויה, רנטיסי מתאר היום רחובות שוממים בעזה. "אנשים כמעט ולא יוצאים מהבתים, רכבים לא נוסעים בכבישים. הכל שקט, ועוד ביום של חג כפול בעזה: יום הזיכרון לנביא מוחמד ויום העצמאות שהכריז עליו ערפאת", תיאר.

"עוד הפגזות נפלו עכשיו בעזה, ממשיכים להפגיז את רצועת עזה בכל מיני אזורים", העיד רנטיסי, "יש הרבה נפגעים חפים מפשע כי אין לחמאס שטח שהוא ריק מאנשים".  רנטיסי ניסה להסביר מדוע בחמאס בוחרים להילחם מתוך שטחי אוכלוסייה אזרחית. "חמאס נלחם ברחובות ובסמטאות כי בעזה יש 2 מיליון אנשים בשטח מאוד קטן, כך שבעזה צפוף מאוד".

"לא חוששים מעופרת יצוקה 2"

"בדרך כלל המשגרים של פאג'ר נמצאים בפרדסים לא רוצים לשים משגרים ליד גן ילדים, אסור להביא את המלחמה ליד הבית", ציין רנטיסי, ששיגר גם איום: "יש לנו טילי פאג'ר שמגיעים לתל אביב. אני לא מאמין שחיסלו את כל מאגר טילי הפאג'ר. אם ישראל תמשיך להפציץ את עזה הערבים חייבים להגיב".

רנטיסי מוסיף ומספר שהפגזות צה"ל גבו מחיר כבד מהפלסטינים ברצועה. "ספרנו כבר 15 הרוגים ויש לנו כמעט 100 פצועים. רוב ההרוגים הם אזרחים ולא פעילי חמאס. גם ילדות קטנות", אמר. "קוראים כאן לנקמה, אבל רוצים שחמאס יחזיר כבר לישראל את המכה שהוא מתכנן בשביל שנהיה מאחורי זה. אנשים שדיברתי איתם לא חוששים ממלחמה ומעופרת יצוקה 2".

רנטיסי בטוח שנתניהו וברק פתחו במבצע רק בשביל לצבור פופולאריות בגלל הבחירות המתקרבות. "הם התכוונו שהמבצע הצבאי יעזור להם, אבל בפועל קורה ההפך ונהרגים גם יהודים. זה יכול לגרום לנתניהו להפסיד את ראשות הממשלה ולהביא לכך שברק לא ייכנס בכלל לכנסת", אמר. "גם הלילה נלך לישון בחשיכה מוחלטת ובחשש מהפצצות. התרגלנו".