המתיחות הביטחונית גוברת ואיום הטילים מרצועת עזה הוא לא היחיד שניצב מול אזרחי ישראל: היום (ד') בשעות הצהריים דיווח טכנאי של "בזק" למשטרה כי הותקף במהלך עבודתו על ידי רעולי פנים שניסו לחטוף אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התלונה שהתקבלה במחוז ש"י של המשטרה, הטכנאי עצר בצד הדרך סמוך ליישוב מעלה ישראל שבשומרון בשעה שהיה בדרכו לתיקון תקלה. בדקות הספורות בהן עמד עם רכבו בצד הכביש, חסם אותו רכב כסוף וממנו יצאו שני גברים חמושים בסכינים.

כפי שניתן לראות מן התיעוד שצולם במצלמות אבטחה במקום, הטכנאי נסע לאחור עם רכבו בניסיון להתחמק מן החשודים, ולבסוף הצליח לברוח מהמקום. כוחות צבא ומשטרה פתחו בסריקות באזור אחר הרכב והחשודים, שככל הנראה נמלטו לכיוון העיירה הפלסטינית בידייא.

לאחר חטיפת שלושת הנערים גיל-עד שער ז"ל, נפתלי פרנקל ז"ל ואייל יפרח ז"ל, ובעקבות המתיחות הגבוהה, התקבלו בשבוע האחרון דיווחים רבים מאזרחים על ניסיונות חטיפה שבוצעו לכאורה ברחבי הארץ.

לפני יומיים הוזנק מסוק משטרתי לאוויר, לאחר שאזרחים דיווחו כי שני אנשים עם טנדר, ככל הנראה בני מיעוטים, הכניסו בכוח לרכב ילד עם כיפה לראשו באזור מודיעין. קציני משטרה ששוחחו עם הילד שראה את המקרה העריכו כי גרסתו אותנטית, אך לאחר שלא התקבל כל דיווח על ילד שנעדר מביתו, הופרך החשש לחטיפה נוספת.