לוחם בחטיבת גולני חשוד שגנב כלי נשק בשווי עשרות אלפי שקלים והעביר אותו לידי ארגון הפשע של עמיר מולנר. המשטרה חושדת שהחייל צבר חוב לארגון הפשיעה והעביר להם את הנשק על מנת לפרוע את החוב.

על פי החשד, שקע החייל בחובות כבדים לארגון של מולנר, ואנשי הארגון הצליחו לשכנע אותו לשלם את החוב על ידי כך שיגנוב עבורם רובה סער מסוג "תבור". הרובה נחשב לאחד המתקדמים מסוגו בעולם ושוויו 50,000 שקלים.

דיווחים על תופעת גניבת כלי הנשק על ידי חיילים והעברת לידי ארגוני פשיעה נפוצים יותר לאחרונה. במצ"ח עוקבים אחר התופעה ומזהים ניסיונות גוברים מצד ארגוני הפשיעה לפנות לחיילים שיספקו להם כלי נשק לצורך פשיעה.

3 חיילים גנבו את הנשק עליו שמרו

לפני שלושה חודשים, החליטו שלושה חיילים, שומרים בבסיס חימוש של צה"ל, לגנוב כלי נשק מתוך הנשקייה שעליה שמרו. השלושה גנבו כמות אדירה של נשק, העבירו אותו לתושבי המשולש ואלה, על פי החשד, העבירו אותו לידי ארגון פשע מוכר. אחד החשודים שיחזר את המעשה מול המצלמות.

רב"ט מוטי חיימוב היה מאבטח של מחסן נשק בבסיס צה"ל ויחד עם רב"ט קובי דהרי, החליט לגנוב כלי נשק. השניים הצליחו לגנוב עשרה רובי M16, מקלע מאג אחד ומטול רימונים. את הנשק, העבירו לבני מיעוטים במשולש ומהם, על פי החשד, עבר הנשק לארגון פשע מוכר.

בשחזור, הראה רב"ט חיימוב כיצד הוא מנטרל את האזעקה במחסן וגונב מתוכו את כלי הנשק. ערכם של כלי הנשק הוא גבוה במיוחד: תמורת כל רובה M-16 הם קיבלו סכום של 10,000 שקלים, עבור המאג קיבלו סכום של 40,000 דולרים ואת מטול הרימונים מכרו ב-2,500 דולרים. בנוסף לנשק, גנבו השניים גם תחמושת רבה.

הנאשם השלישי בפרשה הוא ש"ג מהמחנה, טוראי חן מורידי, שהיה על פי החשד עד למקרה ולא דיווח. עורך דינו של החשוד טוען כי חיימוב ודהרי פנו אליו וביקשו ממנו לסייע להם, אך הוא סירב. חיימוב לעומת זאת טוען שמורידי ראה את המעשים ולא עשה דבר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק