חיילים באזור הגבול, ארכיון (צילום: רויטרס)
עוד תקרית ירי בגבול הסורי. ארכיון | צילום: רויטרס

בזמן שבדרום נהרגו 3 בני אדם ונפצעו נוספים מרקטות ששוגרו מעזה, גם הגבול הסורי ממשיך להתחמם: חייל צה"ל נפצע הבוקר קל מאוד מירי מהצד הסורי. ככל הנראה מדובר בירי תועה מנשק קל וההערכה בצה"ל היא שהוא לא מכוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה, החייל נפגע באחת מאצבעותיו לאחר שנתז של קליע שפגע בשלט ברמת הגולן עף לעברו ופגע בו. הוא ככל הנראה לא יזקק לפינוי רפואי.

"אנו נחושים להגן על שטחנו וגבולנו", אמר אתמול בבוקר נתניהו. "הבהרנו זאת לצד השני, אנו עוקבים בקפידה אחרי מה שקורה מצידו השני של הגבול עם סוריה". הוא הוסיף כי ישראל נחושה להגן על שטחה.

שר הביטחון אהוד ברק, שסייר יחד עם ראש הממשלה בפיקוד צפון, אמר: "צה"ל עושה עבודה טובה מאוד ועוקב אחרי ההתפוררות הכואבת של משטר אסד. כמעט כל הכפרים למרגלות הרכס הזה ועד למעלה נמצאים כבר בידי המורדים. הצבא הסורי מגלה יעילות הולכת ופוחתת".

נתניהו וברק בצפון, אתמול (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו וברק בצפון, אתמול | צילום: קובי גדעון / לע"מ

גורמי צבא: אסד עדיין שולט בגבול

בצה"ל הבהירו אתמול כי המורדים השיגו שליטה בכפר אחד בלבד, ג'ובתא אל חשב, וכי הלחימה על הגבול הסורי נמשכת בשני כפרים נוספים. גורמי צבא הבהירו אמש כי אסד עדיין שולט באזור. לדבריהם, מתנהלת לחימה בין אסד לכוחות המורדים בשלושה כפרים באזור קוניטרה - ביר עג'ם, ג'ובתא אל חשב ובריקה.

בתוך כך, בפיקוד צפון מציינים שירי הטנקים שבוצע לפני מספר לשטח סוריה בתגובה לנפילת פצצות מרגמה בשטח ישראל, ופגע בסוללות של הצבא, השיג את מטרתו. גורמים בפיקוד מסבירים שהצבא הסורי הסיג את כוחותיו אחורה, והסורים הבינו שכדאי להם לעצור את הירי לכיוון ישראל. עם זאת, היום הופרה הרגיעה היחסית.