רק בנס נמנע אסון: מטען התפוצץ בשעות הצהריים (א') באוטובוס בקו 240 בבת ים. אדם אחד נפגע קל מהדף. מתברר כי תיק שהוגדר חשוד והושאר באוטובוס הביא את נהג הרכב להזעיק את כוחות המשטרה. שניות ספורות לאחר שהנוסעים פונו מן האוטובוס - אירע הפיצוץ. הזירה נסגרה לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 14:30, אז הגיע האוטובוס אל צומת הרחובות מבצע סיני וכצנלסון. הנוסעים הבחינו בתיק והסבו את תשומת לב הנהג לחפץ החשוד. למקום הוזעק חבלן משטרתי כדי לטפל בתיק. מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה מדובר באירוע חבלני. נהג האוטובוס, מיכאל יוגר, מסר עדות במשטרה וסיפר כי היה האחרון לצאת מהאוטובוס. לדבריו, "התיק היה שחור וגדול ואחד הנוסעים ראה בו חוטים. מהר מאוד הורדתי את הנוסעים".

האוטובוס שנפגע ממטען בבת ים (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
המטען התפוצץ לפני שהחבלן הגיע | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מפקד מרחב איילון, ניצב-משנה נתן בוזנה, שיבח את הנהג על פעולתו. "הוא פעל כראוי ופינה את יושבי האוטובוס. לכשהגיעו הנוסעים למרחק של כ-15 מטרים לערך - אירוע הפיצוץ העז. אנו פונים לציבור להגביר עירנות".

צפו בסיפורים המעניינים של 4.8 לאורך השנים (צילום: דוברות איחוד הצלה, חדשות)
זירת האירוע | צילום: דוברות איחוד הצלה, חדשות

רחל היימן, תושבת המקום שהייתה עדה לאירוע, גוללה את רגעי החרדה: "שמעתי פיצוץ בסביבות 14:20, חשבתי שזה סתם, אבל אז הבנתי מה זה. זה מאוד מפחיד ומבהיל. זה נשמע כאילו זה פיצוץ בתוך הבית שלי. זה מאוד מלחיץ אבל מה אפשר לעשות. כל אחד אומר שזה לא מגיע אליו אבל הנה זה הגיע גם אלינו. קשה עדיין לעכל".

האוטובוס בבת ים (צילום: אילן לילוש, יחידת הצילום המחוזית ת"א)
"הגיע גם אלינו". האוטובוס בבת ים | צילום: אילן לילוש, יחידת הצילום המחוזית ת"א

איציק בן אהרון, מנהל מרחב איילון במד"א, סיפר: "קיבלנו קריאה על התפוצצות אוטובוס והוצאנו עשרות אמבולנסים לאזור. הראשון שהגיע דיווח על פצוע אחד וביטלנו את יתר הכוחות. הפראמדיקים פינו את הפצוע במצב קל לבית החולים וולפסון. המזל הוא שבאוטובוס לא היו אנשים. כל החלונות באוטובוס היו שבורים כתוצאה מהפיצוץ. מזל שזה נגמר בצורה הזאת".

המשטרה סגרה את האזור (צילום: דוברות איחוד הצלה)
המשטרה סגרה את האזור | צילום: דוברות איחוד הצלה

רוני אליאס, שהיה המפקח במשמרת אמר כי נודע לו על האירוע לאחר שהנהג התקשר לדווח עליו לסדרן. "הסדרן אמר שהיה פיצוץ באוטובוס; מיד נסענו למקום".

איתן פיקסמן, דובר חברת דן, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "הנוסעים בקו 240 שהיה בדרכו מבני ברק לבת ים, הסבו את תשומת לב הנהג לתיק חשוד מאחורי הדלת האחורית. הוא עצר את האוטובוס, הגיע אל החפץ וראה את החוטים שיוצאים ממנו".

זירת האירוע
זירת האירוע | צילום:

פיקסמן הוסיף, כי "הנהג הורה לנוסעים לרדת באופן מיידי וירד אחריהם, תוך שהוא מזעיק חבלן. אלא שהמטען התפוצץ בטרם הגיע החבלן למקום. במזל אין נפגעים בנפש. הנהג פעל בצורה יוצאת מן הכלל".