דיון סוער נרשם היום (ב') בבית המשפט העליון, כשאלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל תקפה את מגישי העתירה נגד הריסת בית המחבל. "אנחנו החפים מפשע, לא הוא. המחבל בא ופגע באנו, אנחנו לא עשינו לו שום דבר", אמרה הדס מזרחי בצאתה מאולם הדיונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בג"ץ דן היום בתשובת המדינה לעתירה שהוגשה על ידי ארגוני זכויות אדם נגד הריסת ביתו של המחבל פעיל החמאס זיאד עוואד, שירה למוות בשוטר ברוך מזרחי ז"ל בליל הסדר האחרון - זאת לאחר ששוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט. "אני מצפה מבג"ץ שיסתכלו בעיניים שלי ויראו איזה סבל כל המשפחה עוברת", ביקשה אלמנתו של מזרחי בעיניים דומעות. "תסתכלו על העיניים של הילדים שלי, אני נשארתי עם חמישה ילדים יתומים".

עם תום הדיון בבית המשפט תקפה הדס מזרחי את עו"ד סיגי בן ארי, שהגישה את העתירה נגד הריסת בית המחבל בשם המוקד להגנת הפרט. "המדינה החליטה לשחרר את גלעד שליט, ואם המדינה חושבת שהיא עשתה טעות, אז היא עשתה טעות. עכשיו היא באה לנקום בבית של אחיו של מישהו ששוחרר בעסקה. איפה הסבירות? איפה המידתיות? איפה זכויות אדם?", שאלה עו"ד בן ארי.

"מה עשינו? בסך הכל נסענו לליל הסדר"

בתגובה לדברים התפרצה האלמנה הדס מזרחי ואמרה: "איפה הזכויות אדם שלי? אני עשיתי משהו? פגעתי במישהו? בכך הכל נסעתי בערב ליל הסדר, חג החירות, להורים שלי. המחבל והבן שלו רדפו אחרינו בלי הפסקה עד שהצלחנו לברוח מהם".

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי אב ובנו, פעילי חמאס תושבי הכפר אידנא, נעצרו והוכרזו כמבצעי הירי שבוצע בערב פסח בדרום הר חברון. כתוצאה מהירי נהרג סגן ניצב ברוך מזרחי ז"ל, בן 46 תושב מודיעין, בעוד אשתו וחמשת ילדיו הצליחו לברוח מן האש.

הידיעה על מעצר החשודים בירי עוררה ביקורת רבה סביב שאלת שחרור מחבלים, לאחר שנודע כי המחבל זיאד עוואד שוחרר מן הכלא הישראלי במסגרת עסקת שליט. עם מעצר שני החשודים, שהודו בירי וברצח ברוך מזרחי ז"ל, הוציא צה"ל צו הריסה לביתם.