היום העשירי לחיפושים אחר הנעדרים הסתיים ללא תוצאות ומבלי שהתקבל כל סימן חיים מהשלושה, אך החיילים ממשיכים לפעול בשטח כל העת - ומאמינים שמאמציהם יניבו פרי בקרוב: החיפושים אחר גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח מתרכזים בעיקר מצפון וממערב לחברון - אזור שהוא בחלקו אזור הררי סבוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי יחידת החילוץ של לוחמי האש ויחידות מיוחדות של צה"ל סרקו גם היום בורות מים, מנהרות ומערות במרחב הכפרי, גם מטעי הזיתים והכרמים במרחב החקלאי נסרקו. "המאמץ הזה יהיה שווה, העיקר שנמצא את החטופים והכל יהיה בסדר. זו משימה לאומית", סיפרו החיילים בשטח שהופכים כל אבן על מנת למצוא קצה חוט למקום הימצאם.

המשמעות של להפוך כל אבן היא לעבור את הטרסות במדרון התלול, לחפור ולהוציא את האבנים מהחומות החוצה כדי לבחון כל חלל או נקב ולבדוק אם יש כל רמז או זכר לצעירים הנעדרים. החיילים עוברים חלקה אחרי חלקה במדרון התלול, סורקים בבתים, במרתפים ועל הגגות.

הופכים כל אבן: החיפושים מתנהלים גם מתחת לפני האדמה

לפעילות החיילים בשטח, שרק הלילה עצרו עשרה חשודים נוספים באזור חברון, הצטרפו גם לוחמי יחידת יהל"ם של חיל ההנדסה (יחידת ההנדסה למשימות מיוחדות). ייעודם - טיפול באמצעי הלחימה שנחשפו: רימונים, מטענים וכלי נשק. הלוחמים חשפו בונקרים ומנהרות וכעשר מעבדות נפץ ששימשו את ארגוני הטרור."בסריקות שלנו אותרו רימונים, מטענים מאולתרים וכלי נשק", סיפר גורם בכיר ביחידה. "סרקנו טווח תת קרקעי גם מתחת למכונות כביסה בבתים. אלו דברים שלא הכרנו לפני כן". לדבריו, הכוחות בודקים כל דבר חשוד בשטח "מחולצה ועד מבנה".

צוותי הלוחמים שפועלים בשטח עברו הכשרה מתקדמת, שבמהלכה צורפו לפעילות המבצעית. בעזרת יכולות מודיעין ייחודיות ולאחר הערכות מצב הם עורכים סריקות, מאתרים את אמצעי הלחימה המסוכנים, מטפלים בהם - ומשמידים אותם במידת הצורך. "הלוחמים נחושים לעשות הכול כדי להשיב את הנערים, והם ייכנסו לכל מנהרה שיימצאו על מנת לאסוף רמזים", הוסיפו ביחידה.

דובר צה"ל: "המידע שבידינו מאפשר להניח שהנעדרים בחיים"

בתדרוך לתקשורת שערך הערב (א') דובר צה"ל, התייחס למידע שברשות הצבא אודות הנערים החטופים ואמר כי לפיו, עדיין ניתן להניח ששלושתם בחיים.

"אנו מבינים את הרגישות של המידע לגבי מצבם של החטופים", הבהיר דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז. "המידע שיש בידינו מאפשר להניח את ההנחה הזו שהם בחיים. נמשיך לחפש ולהפוך כל אבן עד שנגיע אליהם. אנו מבינים את מה שקורה בשטח ומתאימים את הפעילות המבצעית כל הזמן מול היעדים המודיעיניים ומול הפעילות המבצעית בשטח"."מתנהלים מאמצים גדולים מאוד הן במישור המודיעיני והן בשטח", אמר תא"ל אלמוז. "זהו מאמץ עליון שאנו עוסקים בו מהרגע הראשון. מאמץ מודיעיני גדול מאוד בשיתוף אנשי השב"כ שיימשך גם בימים הקרובים".

המבצע הצבאי מתרכז לא רק בפעילות הצבאית של חמאס. "כל נבט ירוק של חמאס שהונבט ביהודה ושומרון בשנים האחרונות מסוכל על ידי לוחמי צה"ל", אמר דובר צה"ל. "נמצא קשר בין אגודות אזרחיות לבין טרור מרצועת עזה וגם זה מטופל בשטח ומול ידיעות מודיעיניות. נמשיך עד להפסקתו ולהבאת האנשים הביתה".