יצא בזעם, נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
רה"מ: נגיב בעוצמה לכל ירי מעזה | צילום: רויטרס, חדשות

האם המציאות ביישובי עוטף עזה תשתנה אחרי מבצע "צוק איתן"? על רקע האכזבה בדרום מתוצאות המבצע, שוחח היום (רביעי) ראש הממשלה נתניהו עם ראשי מועצות בדרום והבהיר להם כי ישראל תגיב בעוצמה לכל הפרה של הפסקת האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה שערך עם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' הבטיח נתניהו כי על כל ירי מרצועת עזה, ובכלל זה שיגור פצצת מרגמה, תכה ישראל אנושות בחמאס על מנת להסיר את האיום. לדבריו, הפסקת האש נכפתה על חמאס לאחר שחטף מכה קשה ולא השיג דבר.

על רקע הביקורת הגוברת בציבור ובממשלה לנוכח התחושה כי לא הושגה הכרעה במערכה נגד חמאס, יכנס הערב נתניהו מסיבת עיתונאים במעונו בירושלים ויתייחס לסיום המבצע. במסיבת העיתונאים ייקחו חלק גם שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ.

ההחלטה לקבל את הפסקת האש עם החמאס, גררה ביקורת חריפה מצד שרים בממשלה ובקבינט, כמו גם מתושבים רבים מעוטף עזה שהביעו חוסר ביטחון לגבי חזרתם לבתיהם. ח"כ דני דנון שפוטר על ידי ראש הממשלה מתפקיד סגן שר הביטחון במהלך המבצע, הצהיר מוקדם יותר היום כי יכנס את מרכז הליכוד על מנת לדון בלחימה שגרמה לציבור לחוש "בלבול ואכזבה".

ההחלטה שהתקבלה על ידי ראש הממשלה נתניהו ובאישור היועץ המשפטי לממשלה לאשר את הצעת המתווה להפסקת אש ללא אישור הקבינט אלא רק בעדכון חבריו, זכתה לביקורת חריפה. המתנגדים להחלטה היו כמה מהשרים הבולטים ביותר בממשלה - ליברמן, בנט ואהרונוביץ'. בשלב זה לא ברור אם יתרגמו את תחושת העלבון גם לפירוק הממשלה, אך נראה שהקואליציה בראשות נתניהו עלולה למצוא עצמה בפני טלטלות בעת הקרובה.