אחרי טיסת הראווה של המזל"ט "אבאביל" אתמול בשמי עזה, במהלך המצעד הצבאי הגדול שערך חמאס לציון יום השנה ה-27 לייסודו, חושף היום (שני) ארגון הטרור סרטון ראשון שצילם כלי הטיס. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראית תחילה טיסתו של המזל"ט בשמי הרצועה, ואז צילומים מתוך כלי הטיס עצמו של רחובות העיר עזה. בתמונות ניתן לראות בניינים, מכוניות ועצים.

אלפים בעזה הריעו לפעילי הארגון שהציגו אתמול אמצעי לחימה ותצוגת תכלית של יכולות ובהן הטסת המזל"ט "אבאביל", מתוצרת עצמית, במה שנראה כהפגנת כוח מתריסה מול ישראל - כארבעה חודשים אחרי סיום מבצע "צוק איתן".

המזל"ט שטס בשמי הרצועה הקפיץ את חיל האוויר, לאחר שזוהה במכ"מים. מטוסי קרב הוזנקו במהרה לאזור מחשש שמדובר בניסיון חדירה למרחב האווירי של ישראל - לצורך ביצוע פיגוע או איסוף מודיעין. האירוע הסתיים מבלי שנורתה אש על ידי המטוסים.

תיעוד מהמזל
רחובות עזה כפי שתיעד כלי הטיס | צילום:

במהלך המצעד הציגו אנשי חמאס גם מל"ט צבאי ישראלי, שלטענתם נפל לידי הארגון במהלך העימות בקיץ האחרון. עוד במסגרת יום השנה ה-27 לייסוד הארגון, פרסמה הזרוע הצבאית של הארגון קליפ חדש בקולו של ראש הזרוע הצבאית מוחמד דף, שגורלו מאז התקיפה של חיל האוויר בימי המבצע בעזה לא ידוע.

קולו של דף שנשמע בסרטון מקורו בהקלטה ישנה ששודרה במהלך מבצע "עמוד ענן" בנובמבר 2012 והוא נשמע אומר: ״הגיעה העת לטהר את מסגד אל-אקצא״. כעבור זמן קצר, ניתן להבחין בסרטון בצללית של אדם שמזכירה את דמותו של דף, שמועד צילומה אינו ברור.

לצד כלי הטיס שיכולותיו אינן ברורות, בחמאס הציגו חידושים אחרים ובהם טיל "רנטיסי 160" שנורה לחיפה במהלך מבצע צוק איתן וגם הופעה נדירה של אנשי הקומנדו הימי של חמאס שחדרו לאזור זיקים מהים וניסו לבצע פיגוע.