ביקורת נוקבת על דגן ודיסקין - בתוך "המעגל הביטחוני": ראש אמ"ן לשעבר, אלוף (במיל') עמוס ידלין, תוקף את התבטאויותיהם האחרונות של ראשי המוסד והשב"כ לשעבר בנושא הגרעין האירני וקורא לנהוג ביתר זהירות בהתבטאויות מסוג שכזה. "צריכים להיות מאוד זהירים כשיוצאים החוצה - ישבנו בחדרים הסגורים ביותר", הוא אומר לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות".

בביקורת על התבטאויותיהם של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, מציין ידלין כי "כדאי להטיל על עצמנו מקצועית תקופת צינון מסוימת ולא לצאת בהכרזות מפוצצות עוד בשבוע האחרון של התפקיד". ידלין הבהיר כי הוא מתקשה להסכים עם "הסגנון של דיסקין" ואמר כי "אם זה מה שהם חושבים למה הם הסכימו לשרת עוד שנה?".

"לבדוק הכל לפני שיוצאים למבצע צבאי"

ידלין דחה גם את טענותיהם של השניים, כי הדיון שנעשה בחדרי חדרים אינו מקצועי. "הדיון על אירן הוא מאוד רציני ונעשה בחדרים סגורים במשך מאות שעות. האנשים מאוד רציניים, מדובר ברמטכ"לים לשעבר, שרים שמקדישים לנושא הרבה מאוד זמן. אני לא מקבל את התיאור שזה נעשה עם סיגרים ו-ויסקי", הדגיש ידלין. "במדינת ישראל יציאה למלחמה איננה מתקבלת על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, כי אם במליאת הממשלה".

בהתייחסו לגרעין האירני מבהיר ראש אמ"ן לשעבר כי מדובר באיום הקיומי הפוטנציאלי היחידי על ישראל. "בעתיד יכולים למצוא מצב בו אירן גרעינית - מצב מאוד קשה שצריך לראות אם הוא יותר קשה או פחות קשה ממצב שישראל תוקפת את אירן", הסביר ידלין. "אנחנו עוד לא בצומת שצריך להחליט בסוגייה האירנית", אמר. "צריך לבדוק את הכל לפני שמבצעים תקיפה צבאית". עם זאת סיכם כי "אפשרי לתקוף באירן אך לא כל מה שאפשרי הוא חכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק