במהלך הדיון שנערך היום בבית הדין הצבאי בשומרון במשפט רצח משפחת פוגל, הודה הנאשם אמג'ד עוואד בכל סעיפי האישום העומדים נגדו. במהלך כל הדיון חייך עוואד וסירב לענות לשאלות העיתונאים.

עדויות וראיות שונות שנאספו לאחר הרצח הנורא הוגשו היום לבית הדין. בין היתר הוצגו שכפ"צ וקליעים אותם הותירו שני הנאשמים במקום. בנוסף, הוצגו בדיון דגימות DNA וטביעות אצבע של השניים שהושארו בבית משפחת פוגל. התביעה במשפט דורשת להטיל על עוואד 5 מאסרי עולם ועוד 5 שנות מאסר, אותו עונש שקיבל בן דודו ושותפו למעשה, חכים עוואד, לפני כמה שבועות.

בשב"כ מעריכים כי הדומיננטי מבין השניים היה אמג'ד, ולפי כתב האישום הוא חזר אל בית המשפחה לאחר הרצח כששמע את הדס התינוקת  בוכה. אמג'ד לא הפגין שום רחמים ורצח גם את התינוקת בת השלושה חודשים בדקירות סכין.

אחיה של האם שנרצחה: להטיל על עוואד עונש מוות

במכתב מיוחד שפירסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות" קורא אליחי בן ישי, אחיה של רותי ז"ל, להטיל על עוואד את העונש החמור מכל לרצח המזעזע - עונש מוות.

במכתבו מעלה בן-ישי את השאלה האם גזר דין מוות נתון לשימוש רק כשמדובר במקרים חריגים כמו משפט אייכמן. "קו אחד מחבר בין הצורר הנאצי למרצחים מעוורתא", כותב בן -ישי, "אותן חיות שככל הנראה היו חוזרים על מעשיהם גם אילו היה מדובר במשפחה בירושלים, בתל אביב , מחיפה או מרמלה". הם היו חודרים לכל בית יהודי ועושים זאת ללא טיפת ייסורי מצפון". "אם זה אללה אכבר או הפתרון הסופי - אין ממש הבדל".

לשאלה האם גזר דין מוות ירתיע מפגעים מלפעול בעתיד, כותב אחיה של רותי: "על כך נענה שלא לפי זה אמור להיקבע גזר הדין כי ישנה אמת אחת: 'האם רוצחים אלו עשו מעשה שבגינו אינם ראויים יותר לחיות, והשובה לכך ברורה לכל".

130 שנות מאסר לשותף ברצח

בחודש שעבר גזר בית הדין הצבאי בכפר סאלם בשומרון חמישה מאסרי עולם מצטברים ועוד חמש שנות מאסר על חכים עוואד בן ה-18 מהכפר עוורתא, שהורשע ברצח בני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר. עוואד הודה בביצוע הטבח בתחילת חודש אוגוסט האחרון. זמן קצר לפני מתן גזר הדין אמר עוואד כי הוא אינו מתנצל על המעשה והסביר שרצח את חמשת בני המשפחה בגלל הכיבוש הישראלי.

חכים עוואד ובן דודו אמג'ד עוואד בן ה-19, רצחו לפני כשבעה חודשים את חמשת בני משפחת פוגל זכרם לברכה: האב אהוד בן ה-36, האם רותי בת ה-35, והילדים יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת החודשיים, בליל שבת בביתם שביישוב איתמר.

"אני לא מתחרט, גם אקבל עונש מוות, אני מקדיש את מה שעשיתי כנקמה על רצח דודי, ולכל העם הפלסטיני", אמר אז אמג'ד עוואד באחד הדיונים בבית המשפט והוסיף: "הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות". במהלך הדיון חייך אמג'ד למצלמות הרבות שהגיעו למקום.

נגד כל אחד מהנאשמים הוגש כתב אישום הכולל תשעה סעיפים, הכוללים חמישה סעיפי רצח, שני סעיפים על סחר בנשק וציוד מלחמתי, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לגרימת מוות. מניעיו של אמג'ד, כפי שעלה בחקירתו, הייתה למות כשהיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק