האם המוסד מעורב בפרשת "עופרגייט"? על פי הדיווח בבלוג של העיתונאי האמריקני ריצ'ארד סילברסטיין כי באמצעות אניות החברה שבבעלות משפחת עופר, אשר עגנו באירן בשנים האחרונות, "הוברחו סוכני מוסד רבים לתוך אירן לשם ביצוע משימות סודיות". בבלוג מדווח כי חלק מאותם "סוכנים" היו גם מעורבים בחיסולו של בכיר חמאס לשעבר, מחמוד אל-מבחוח, בינואר 2010.

"אם ספינותיה של משפחת עופר המתינו להם בנמל באירן, אין זה מופרך", כתב סילברסטון בבלוג שלו. "אני מוכן להתערב על כסף שהפתק (שקיבל ח"כ שאמה-הכהן במהלך הדיון אמש בוועדת הכלכלה, ואשר גרם להפסקת הדיון) הגיע מראש המוסד, תמיר פרדו".

"הדבר הזה מוכיח כי ישראל השתמשה ברשת של אינטרסים מסחריים לגיטימיים על מנת לבצע פעילות מודיעינית באירן", נכתב בבלוג. "הסיבה היחידה בגינה המוסד נחשף היא שממשל אובמה התרגז יותר מדי פעמים מהתנהלותו ביבי ורצה להחזיר לו כגמולו. פרשת האחים עופר התפוצצה באותו היום בו הגיע ביבי לוושינגטון, ולא יכול להיות שמדובר כאן בדבר שנעשה בטעות".

העיתונאי ריצ'ארד סילברסטיין הוא בלוגר ממוצא יהודי, הכותב רבות על פרשיות ביטחוניות בישראל. הוא היה בין הראשונים שחשפו ברשת את פרשת ענת קם בטרם פורסמה בישראל, וכך גם את פרשת חטיפתו מאוקראינה לישראל של מהנדס החמאס דיראר אבו סיסי.

ממשפחת עופר נמסר: "אין תגובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק