על רקע האירועים האחרונים במערכת הביטחון, פרשת המסמך, הפרישה הקרובה והמתיחות בגזרה הדרומית - הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי מגיע לביקור במכינה הקדם צבאית ביישוב עלי שבשומרון. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי את ביקור הרמטכ"ל.

הרמטכ"ל התייחס להתחממות בגבול עזה, ולירי הבלתי הפוסק של פצצות המרגמה לעבר שטח ישראל. "יש עלינו איום - ירי של רקטות וטילים משטחים בנויים ומשמורות טבע. אנחנו לא נאפשר לחמאס לירות לעבר אזרחי ישראל ויש לנו את היכולת להתמודד עם הירי". אשכנזי הוסיף כי מבצע עופרת יצוקה הגדיר מציאות חדשה ברצועה, וצה"ל לא יהסס לפעול עם כל הכלים שיש ברשותו.

במהלך הביקור הדגיש גם אשכנזי את חשיבות האימונים וההכנות למלחמה, גם בתקופה כמו זו שישראל לא נמצאת בלחימה. "צה"ל הוא חומת המגן של המדינה, ותפקידו לעמוד חוצץ בין האויב לבין מדינת ישראל". הרמטכ"ל הדגיש כי הוא כמפקד הצבא מקדיש משאבים רבים להכנות למלחמה: אימונים, הצטיידות וגיוס האנשים הנכונים "וכל מי שרוצה לתרום", לדבריו.

על פי הדיווחים, כתוצאה מתגובת צה"ל ישנו הרוג פלסטיני  ושני פצועים בתקיפה שהתבצעה באזור המנהרות בדרום הרצועה. בנסוף דווח שהכוחות המצריים נסוגו למרחק של 300 מטרים מהגבול עם עזה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק