רב-אלוף בני גנץ יוצא הערב להגנתו של תת אלוף ניצן אלון, מפקד אוגדת יהודה ושומרון בצה"ל, שנתון לאחרונה למתקפות רבות מצד פעילי ימין, זאת בביקור בישיבת ההסדר "אור עציון" לרגל מלאת 35 שנה להקמתה. את נאומו של הרמטכ"ל העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"בשבועות האחרונים היינו עדים למתקפה של מיעוט קיצוני על תת אלוף ניצן אלון", אמר הרמטכ"ל. "אני מתנגד מכל וכל לדבר. ניסיון לפגוע בסמכותם של מפקדים בצה"ל אינו בא בחשבון".

"ניצן אלון סיכן, הקדיש, מקדיש וימשיך להקדיש את חייו למען ביטחון ישראל ואזרחיה", אמר גנץ לבוגרי הישיבות הצבאיות שנכחו באולם, והוסיף: "אני מצפה מכם לגבות את המפקדים ולהוקיע כל מעשה כזה".

אלון עצמו אמר אתמול, "אני מקבל מאות שיחות טלפון ממתיישבים מרחבי יהודה ושומרון לעידוד, כמו גם גיבוי מלא מכל צמרת צה"ל ומשר הביטחון".

פעילי ימין ביהודה ושומרון מקיימים כבר מספר חודשים "קמפיין אישי" נגד תא"ל אלון, שכלל גם הפגנות נגדו. בתחילת השבוע אף תקפו אותו מילולית פעילים בצומת תפוח, כשצעקו לעברו: "בוגד".

בקרב חלק מאנשי הימין הקיצוני, אלון נתפס כמי שמתנכל לאזרחים שמעוניינים להתפלל בקבר יוסף. בנוסף, הורה מפקד אוגדת איו"ש שלא לחשוף חיילים תושבי התנחלויות למידע מוקדם על פינוי מאחזים בלתי חוקיים, מחשש שיתריעו על הפינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק