עם קרש מאולתר והרבה תושייה הצליחו לוחמי מג"ב לאתר אמש שלושה שוהים בלתי חוקיים פלסטינים בתוך חדר אטום באתר בנייה בשכונת אגמים באשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק ממבצע רחב היקף כנגד שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם, הגיעו לוחמי מג"ב מהיחידה הכפרית של לכיש לאזור אתרי הבנייה בעקבות מידע מודיעיני שהצביע על הימצאות שוהים בלתי חוקיים המועסקים במקום.

"בשלב מסוים הגענו למבנה שבו היה חדר ללא פתח כלשהו, חלון או דלת. לאחר כמה שניות בהם עמדנו ליד אחד מקירותיו, שמענו לחשושים מתוכו", סיפר פקד ישראל בן חמו, שפיקד על הצוותים במקום. "מיד ידענו שמדובר בשוהים בלתי חוקיים המסתתרים בפנים. האתגר הבא שעמד בפנינו הוא איך להיכנס לחדר ללא פתח מלבד פתח איורור קטן הנמצא בסמוך לתקרה".

הלוחמים מצאו במקום קרש, ובעזרתו יצרו פתח בקיר בנייה מאולתר ששימש כאחד מקירות החדר. בתוך החדר האטום, התחבאו שלושה שוהים בלתי חוקיים ללא אישורי שהייה, אשר הועסקו במקום. "ניסינו להתחבא כששמענו שיש משטרה במקום", הם אמרו ללוחמים.

איך השלושה נאטמו בחדר?

לא ברור עדיין סופית איך השלושה הצליחו להיכנס לחדר האטום, אך על פי מג"ב ככל הנראה הם או חשוד אחר סגרו את הקיר באופן מאולתר כשהם בפנים. "הלוחמים הבינו זאת בשל הקלות שבה הצליחו לשבור את הקיר", נמסר.

בבניין סמוך נתפסו חשודים נוספים שהתחבאו בתוך בור, ובסך הכל נתפסו באתרי בנייה באשקלון 15 פלסטינים ללא אישורי שהייה, ושני מעסיקים. במסגרת כל המבצע שנערך בדרום נתפסו 31 שוהים בלתי חוקיים ו-8 מעסיקים. המבצע אמור להמשיך גם היום בדרום ובאזורים נוספים ברחבי הארץ.

"פעילויות כנגד שוהים בלתי חוקיים מתבצעות לאורך כל השנה, כשלעתים קרובות נערכים גם מבצעים גדולים במספר גזרות", הדגיש מפקד מג"ב דרום, נצ"מ אשר לוי. "אנחנו מקפידים על איסוף מודיעין איכותי ותרגומו לפעילות מבצעית מוצלחת. עבירת שהייה בלתי חוקית, עלולה לשמש כפלטפורמה של טרור, ולכן היא אחת המשימות המרכזיות העומדות לנגד עינינו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv