שלושה צעירים פלסטינים נהרגו ועוד כעשרה נפצעו מאש כוחות הביטחון במהלך הפרות סדר שהתרחשו במחנה הפליטים קלנדיה הבוקר בעת פעילות של כוח מג"ב למעצר אחד מתושבי המחנה - כך מדווחים מקורות פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל בשעות הבוקר המוקדמות, כשכוח מסתערבים של משמר הגבול שהיה בפעילות מבצעית בתוך מחנה הפליטים הסתבך, נקלע למצוקה והוקף על ידי המון פלסטיני שיידה לעברו אבנים. בשלב מסוים עלה חשש כי הפלסטינים ינסו לחטוף חלק מהלוחמים, ולכן בוצע ניסיון חילוץ תחת אש.

כחלק מניסיון הימלטות הכוח מהמקום הוחלט לבצע ירי של אמצעים לפיזור הפגנות לעבר ההמון, ולאחר מכן של נשק חי מתוך הבנה כי אם לא יפעלו כך ולא יצליחו להיחלץ, תישקף סכנה ממשית לחייהם. כוחות צה"ל היו מעורבים אף הם באירוע.

על פי דיווחים הפלסטינים, שלושה צעירים נהרגו בתקרית הזאת, תשעה נוספים נפצעו. זאת לאחר שאחד הפצועים קשה מת מפצעיו בבית החולים שעות ספורות אחרי האירוע. עוד עולה מדיווחי הסהר האדום כי כמה מהפצועים במצב קשה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי שניים מההרוגים הם רובין אל-עבד בן 28 ויונס ג'חג'וח בן ה-19.

חיילי משמר הגבול הצליחו לבסוף לצאת ממחנה הפליטים בשלום וללא נפגעים, ולמקום הוזעקו כוחות נוספים כדי לנסות ולהרגיע את הרוחות הסוערות. המבוקש שאותו בא הכוח לעצור נעצר והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: "הכוח לא נזקק לחילוץ בשום שלב במהלך הפעילות אלא ביצע את המעצר המתוכנן ללא דופי. עם התגברות הפרות הסדר האלימות כוחות צבא המשיכו בטיפול שוטף על מנת להשיב את הסדר על כנו".

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, אוהד חמו ומתן חצרוני.