כשבועיים אחרי התקיפה המיוחסת לישראל בדמשק, הגיעו לידי חדשות 2 תמונות המתעדות את נמל התעופה הבינלאומי בבירה הסורית לפני ההפצצה - ואחריה. בתמונות נראה ההרס הרב שהותיר האירוע במסוף המטענים באתר האסטרטגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יש לציין, כי התמונות הללו מגיעות מצילומי לווין של גורמים בינלאומיים. בתמונה הימנית נראה נמל התעופה של דמשק בחודש פברואר, ובתמונה השמאלית נראה הנמל לאחר התקיפה, לכאורה, של ישראל.

לפני התקיפה - ואחריה (צילום: חדשות 2)
לפני התקיפה - ואחריה | צילום: חדשות 2

נראה כי על פי התמונות, סופק לגורם שביצע את התקיפה בנמל התעופה מודיעין מדויק לגבי מקום הימצאותם של הטילים, שהיו כפי הנראה בדרכם אל ידי ארגונו של חסן נסראללה בלבנון.

שעות ספורות לאחר הדיווחים בכלי התקשורת הזרים על תקיפה ישראלית בסוריה, אישר גורם ישראלי, שצוטט בסוכנות AFP, כי צה"ל הוא שאחראי להפצצה בפאתי דמשק. במקביל, אמר גורם ישראלי אחר הפועל בוושינגטון לסוכנות הידיעות AP, כי "מטרת המתקפה הייתה משלוח טילים אירניים לחיזבאללה". אירן פרסמה הודעת גינוי לתקיפה.

סוכנות הידיעות האירנית דיווחה כי טהרן גינתה את המתקפה הישראלית, לכאורה, בסוריה וקראה למדינות האזור "להתייצב נגד הפעולה". שר החוץ האירני ראמין מהנפרסט אמר כי "מדובר בחלק מהמאמץ הישראלי ליצור חוסר יציבות באזור".

בנוסף, מבהירה אירן שהיא מוכנה לסייע ולאמן את אנשי הצבא הסורי אם דמשק תבקש. מפקד כוחות היבשה האירני, הגנרל אחמד רזה פאורדסטאן אמר לסוכנות הידיעות האירנית IRNA: "כאומה מוסלמית, אנו תומכים בסוריה. אם יש צורך באימון, אנו נספק אותו, אבל לא תהיה לנו מעורבות פעילה באזור. הצבא הסורי צבר ניסיון במהלך שנים של עימות עם משטר הציונים, הוא יכול להגן על עצמו, הוא לא צריך סיוע מבחוץ".

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

נסגר המרחב האווירי באזור הצפון

עסקים כרגיל: נתניהו המריא לסין

נציג המורדים בסוריה 2: "תקיפות ישראל - שמחה גדולה"

בגולן נערכים לאפשרות של טילים

סוריה מבהירה: כל תגובה אפשרית

בהכנת הידיעה השתתף רונן סולומון