ועדת החוץ והביטחון של הכנסת התכנסה הבוקר לדיון בנושא האיום הביטחוני מצד מדינות ערב ובראשן תכנית הגרעין האירנית. על רקע המפגש המשולש של ציר הרשע בדמשק, מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ונשיא סוריה בשאר אסד - שר הביטחון ברק דווקא מביע אופטימיות ומצהיר כי אירן אינה מהווה כיום איום קיומי על ישראל.

"אירן אינה מהווה איום קיומי על ישראל, אך היא יכולה להתפתח לכך ואנו פועלים כדי למנוע זאת", אמר השר ברק, שהתייחס גם לאפשרות של חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים. "אני שותף לדעה שעדיף היה לקיים שיחות ישירות", אמר ברק. "אולם במציאות שנוצרה, גם שיחות קרבה היה קשה לפתוח ללא תנאים מוקדמים מצד הפלסטינים".

"אני מעריך שזה לא יהיה קל, לא רק בגללנו", ציין ברק. "הקשיים שיווצרו הם פרי של מה שקורה מסביב בעולם הערבי, בקהילה הערבית. יש הבדלי גישות ודגשים בנוגע למשא ומתן עם ישראל".

חבר הכנסת אריה אלדד מהאיחוד הלאומי התקשה להביע את הזעזוע מדבריו של השר ברק בנושא האיום האירני. בראיון ששודר בערוץ החדשות של חדשות 2 אמר אלדד "זו לא פעם ראשונה ששר הביטחון אומר את זה. נכון שכרגע עדיין אין להם פצצה אבל כיוון שאחמדינג'אד ומנהיגי מדינות ערב הצהירו על כוונתם לפגוע בישראל, קשה להבין כיצד אישיות בכירה בישראל כמו שר הביטחון לא עושה אחד ועוד אחד".