אחרי האיומים - מגיעים ההסברים: רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה שידרה אמש כתבה במהדורת החדשות המרכזית של התחנה, בה ביקשה להמחיש את איומו האחרון של מזכ"ל הארגון כי בעימות בין ישראל ללבנון טווח הרקטות שישוגרו לישראל יכסה את שטחי המדינה כולה, כ-400 קילומטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההתנגדות בעזה שלחה את הרקטות שלה לירושלים ולתל אביב, בטווח הנאמד ביותר מ-70 ק"מ", נפתחת הכתבה בתיאור הנזקים שנגרמו לישראל במבצע "עמוד ענן". "אך טווח משוואת 'פלסטין הכבושה' (של נסראללה) מהנקודה הדרומית ביותר בלבנון עד אילת, הוא כ-400 קילומטרים".

הכתבה, שלוותה בתיאורים גרפיים רבים, העניקה הסבר להתבטאותו האחרונה של נסראללה - והדגימה זאת באמצעות הצגת יכולות המערך הרקטי של הארגון. "לחיזבאללה יש את היכולות הבאות: השמדת מבנים בתל אביב - בתמורה להשמדתו של מבנה אחד בלבד בפרבר הדרומי; פגיעה בנמלים ובספינות העושות דרכן ליישות האויב בים התיכון ובים סוף ויכולת פגיעה במטרות ספציפיות באמצעות טילים על תושבי ומשאביה של ישראל", נטען בכתבה כשברקע תמונות לווין שונות של ישראל.

"פעילות הרקטות תלויה באיסוף מודיעין", דווח בהמשך ובהקשר זה הודגשה חשיבות שליחת המל"ט 'איוב' על ידי חיזבאללה לישראל. "כלי הטיס צילם תמונות בשמי פלסטין הכבושה והעביר אותן בשידור חי", דווח בכתבה. "כך, מצליחה ההתנגדות להרחיב את טווח הטילים שלה מקריית שמונה לאילת".

נוכח "הצגת התכלית", מסתיימת הכתבה באיום מרומז לישראל: "האם תקשיב הנהגת האויב היטב לדבריו של מזכ"ל חיזבאללה?".

שלשום איים נסראללה על ישראל, בנאום שנשא לרגל יום העשורא לעיני רבבות מתומכי חיזבאללה בפרבר הדרומי בבירות. "תם העידן של ישראל המפחידה", אמר. "שהאויב הזה יידע מה מצפה לו אם יחשוב לתקוף את לבנון. ישראל, אותה הרעידו מספר טילי פג'ר 5, שמספרם אינם עולה על אצבעות שתי ידיים במהלך שמונה ימים - כיצד תישא בעול אלפי טילים שייפלו על תל אביב וערים אחרות - אם תתקוף את לבנון?".

"טווח המערכה בעזה היה בין 40 ל-70 או 80 ק"מ, אך המערכה עימנו - הטווח שלה יהיה לכל אורך פלסטין הכבושה", המשיך מזכ"ל חיזבאללה. "מהגבול הלבנוני, דרך הגבול הירדני, ועד הים האדום. אני מייעץ לישראלים לשמוע היטב - מקריית שמונה ועד אילת!".

נסראללה שב ושיבח גם את הזרועות הצבאיות ברצועה ואמר כי ישראל למדה לקח כואב במהלך מבצע "עמוד ענן". בנוסף, הוא קרא למדינות ערב ולמדינות האסלאמיות להביע תמיכה בפלסטין".