יום ההתרמה למען חיילי צה"ל וכוחות הביטחון וההצלה - השירותרום - נפתח הבוקר בגלי צה"ל, במהלכו יתארחו אמנים שונים במטרה לגייס כספים לתרומה.

את יום השידורים פתח הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי שהתארח באולפן אצל אילנה דיין יחד עם הזמר שלומי שבת, בו הוא התייחס לפרשת מסמך גלנט, שערער את הצמרת הצבאית לפני בחירת הרמטכ"ל הנבחר אלוף יואב גלנט, ליחסיו עם שר הביטחון וגם לתכניותיו לאחר השחרור.

לדברי אשכנזי, היה עליו לטפל במסמך שכונה "מסמך גלנט" עוד לפני פרסומו. "נכון היה לגרוס אותו", אמר אשכנזי. "הוא שכב אצלי חודשיים עד שעשיתי איתו משהו, אבל בנסיבות שגיליתי, זה לא הפתיע אותי". יחד עם זאת אשכנזי ציין כי לא הופתע מקביעת המשטרה "על כך שלאיש מאנשי הצבא אין חלק בהבאתו".

לגבי תכניותיו לעתיד, אמר הרמטכ"ל כי כו חיילים רבים אחרי שחרורם מצה"ל, גם הוא מתכנן לטייל בעולם. "אני אסע לטייל קצת, אשתי לא מוצ'ילרית, אבל אני מאמין שאסע", ענה.

עוד התייחס הרמטכ"ל ליחסיו עם שר הביטחון אהוד ברק, שעברו עליות ובעיקר מורדות מאז הודיע ברק שאשכנזי לא יישאר בתפקידו שנה נוספת.

"אהובה מהווה דוגמא אישית"

מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן השתתף גם הוא במשדר המיוחד והתייחס לשריפה הגדולה בכרמל: "מצד אחד היה קשה מאוד לעכל את האובדן הגדול, ומצד שני יצאתי מהאירוע עם גאווה גדולה על יכולת המשטרה להתמודד עם מצבים כמו אלה".

"באירוע האחרון באו לידי ביטוי כלל מערכי כוחות הביטחון במדינת ישראל שוטרים, צה"ל, מד"א, זק"א ועוד", אמר כהן והוסיף: "ביום חגיגי זה בהחלט צריך לומר מילה טובה על אומץ ליבם של לוחמי האש, על שיתוף הפעולה המלא בין הגופים ועל המחויבות לאומית שנראתה".

המפכ"ל גם למותה של אהובה תומר ואמר: "אהובה מהווה דוגמא אישית לכלל מערך השוטרים בישראל. באותו הבוקר יצאנו להילחם בשריפה כמשימת הצלת חיי אדם. במשטרה משרישים לנו לתודעה כי באירועים כאלו רצים בלי לשאול שאלות, וכך אכן השוטרים עשו".

יום השידורים שיועבר מאולפני גלי צה"ל יימשך עד השעה 21:00 בערב ובו ישתתפו אמנים ומפורסמים רבים:

לוח השידורים:

08:00-09:00 - אילנה דיין מארחת את הרמטכ"ל  רב אלוף גבי אשכנזי, את דובר שירותי כיבוי חיפה רשף חזי לוי, ואת אסף אלמקייס שנפצע קשה בתאונת דרכים וחזר לשרת כלוחם בהנדסה קרבית. באולפן יתארח גם הזמר שלומי שבת.

09:00-11:00 - אלי אילדיס וחיים כהן מארחים את רוני דלומי, התקווה 6, ירמי קפלן ופבלו רוזנברג. באולפן יתארחו מפקדת מגדל הפיקוח בחיפה סגן שירה לביא, רב"ט ג'וואל אזווט , בתו של צד"לניק, ויעקב שרייגמן, שפועל למען הסברה ישראלית בעולם. בנוסף ישוחחו עם חיילי גדוד 74 של השריון וגדוד 13 של גולני. בנוסף להם, עידן עמדי יופיע בשידור חי בתחנת כיבוי אש.

11:00-13:00 - ינון מגל והילה נחשון מארחים את גלעד שגב, סינרגיה, קובי אפללו ולהקת הג'ירפות. הראל מויאל ועידן עמדי יופיעו בשידור חי בבסיסי צה"ל ובתחנת כיבוי אש. בנוסף יתארחו באולפן חבריו של הכבאי אלעד ריבן ז"ל, כבאם וחיילים שפעלו בשריפה בכרמל, חיילים ששירתו בצבא הקובני ורב"ט סתיו טסלר - תותחן שהוא גם רקדן.

13:00-15:00 - דני רופ ושרון וכסלר מארחים את דיאנה גולבי, אביהו שבת ואמיר דדון. דניאל סולומון והראל מויאל יופיעו בשידור חי בבסיסי צה"ל. באולפן יתארחו כבאים, צוערים וגם סרן ירדן יפרח שוקרון שעשתה מסע כומתה כשהיא בהריון בחודש שישי. בנוסף יתארחו שלישיית אחים שמשרתים בחטיבת גבעתי.

15:00-17:00 - סיוון רהב מאיר ומירי נבו מאחרות את ישי לוי, עילי בוטנר והפרברים, ארז לב ארי ושממל. הרא מויאל ודניאל סולומון יופיעו בשידור חי בבסיסי צה"ל. באולפן תתארח סיון גונן שאיבדה את בעלה מאור באסון האוטובוס של צוערי השב"ס, זוג קצינים שהכירו בצבא והתחתנו, וסמל קורי ברונסון, שגדל כנוצרי וכמוסלמי בארה"ב עד שהתחבר ליהדותו, עלה לארץ והתגייס לגדוד 52 של השריון.

17:00-19:00 - אורלי וילנאי וגיא מרוז מארחים את דודו אהרון, צביקה פיק, הראל סקעת ומשה פרץ. דניאל סולומון יופיע בשידור חי בבסיסי צה"ל. באולפן תתארח שלישיית אחיות זהות שמשרתות בחיל האוויר. במסגרת שעת ידידי צה"ל בארצות הברית ישוחחו עם עם חיילים בודדים על שירותם הצבאי.

19:00-21:00 - עוד מנשה ושירי מימון במשדר מסיים יחד עם עידן יניב, רגב הוד, שמעון בוסקילה, חן אהרוני ולהקת פינג'אן. את השעה האחרונה יחתמו בריאיון עם סגן דניאל גוטסמן שהיה אחראי על תיאום חיל האוויר עם צבאות זרים, וחיילים נוספים שיספרו את סיפורם האישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק