אחרי כמה ימים של ירי מאסיבי לדרום, נכנסה אמש הפסקת עם ארגוני הטרור ברצועה תוקפה - משעות הבוקר שורר שקט מופתי ביישובי עוטף עזה. למרות זאת, עולה מסקר מיוחד שערך מכון "פאנלס" עבור ערוץ הכנסת כי רוב הציבור תומך דווקא בגישה לוחמנית יחסית כלפי הפלסטינים.

מהסקר עלה כי רוב מוחץ של 86% מקרב הציבור הישראלי סבור כי על ישראל לנקוט מדיניות של חיסולים ממוקדים נגד ראשי חמאס. לעומתם, רק 5% סבורים ההיפך. על השאלה האם על ישראל לצאת למבצע קרקעי לנוכח ההסלמה של הימים האחרונים, השיבו 45% מהנשאלים כי כך אכן יש לעשות לעומת 38% שסברו שלא.

ממצאי הסקר המלאים יפורסמו הערב בתכנית "הצוללת" בערוץ הכנסת. השקט שב לדרום אחרי שארגון ועדות ההתנגדות העממית, שעמד מאחורי מתקפת הטרור המשולבת ביום חמישי האחרון וקיבל על עצמו את האחריות לרוב המכריע של שיגורי הרקטות ופצצות המרגמה, הודיע כי הוא מפסיק זמנית את הירי לעבר ישראל.

במסיבת עיתונאים שכינס דובר הארגון, אבו עטאיא, הודיע כי "אין מקום לרגיעה עם הכיבוש שרוצח ילדים - אך אנו מפסיקים באופן זמני את ירי הרקטות". זמן קצר לפני מסיבת העיתונאים, הודיע ארגון הג'יהאד האסלאמי כי למרות הודעת החמאס - הרגיעה עדיין אינה תקפה לגביו, וכי הוא אינו מחוייב לה.

רק אתמול נטל ארגון "ועדות ההתנגדות העממית" אחריות לירי שבעה טילי גראד ו-10 פצצות מרגמה על יישובי עוטף עזה והדרום. ארגון הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי עשרות פצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה - מצפון לרצועה ומדרום לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק