איך להוציא גימלים בביקור רופא? (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בית הדין הצבאי הרשיע בעבירות של החזקת סכין, איום ועלבונות כלפי מפקד חייל ששפך שתן על מפקדו, קצין בדרגת סא"ל, ואיים עליו. הוא נשלח ל-100 ימי מאסר בפועל ונדרש לשלם 300 שקלים למפקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, החייל הגיע לבסיס שבו שירת כשהוא מחזיק בבקבוק ובו ליטר וחצי שתן. הוא התקדם לכיוון משרדו של המפקד וכשהגיע לשם, פנה אל מפקדו ואמר לו: "קח". מיד לאחר מכן, שפך החייל לכיוונו את כל תוכן הבקבוק.

המפקד ניסה להרגיע אותו, אך העניינים רק הלכו והתחממו. החייל שלף סכין בעלת להב באורך 12 ס"מ, שהייתה בכיס מכנסיו ונופף בה באיום. בשלב מסוים, הצביע עם להב הסכין לכיוון אמצע פלג גופו של מפקדו, במרחק של כחצי מטר, תוך שהוא אמר לו: "בוא תתעסק איתי". לאחר מכן נמלט החייל מהמקום.

בין החייל לפרקליטות הצבאית נחתם הסדר טיעון שאותו אישר בית המשפט. במעמד מתן גזר הדין ציין השופט כי מדובר בעבירות חמורות. "הנאשם עשה שימוש בשפה מאיימת ומרתיעה כלפי מפקד בכיר ביחידה, תוך השפלתו בן במלל והן במעשה כאשר השליך לעברו בקבוק מלא שתן", קבע.

עוד ציין בית הדין כי "לא פחות חמור מכך הוא השימוש בסכין לצרכי איום, ממרחק קצר לעבר מפקדו של הנאשם". לא בכדי מתייחסים בתי המשפט בחומרה כלפי תת תרבות הסכין, המובילה לביצוען של עבירות חמורות ומסוכנות".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv