חשד לפיגוע טרור בצפון בקעת הירדן הלילה (שישי): שני פלסטינים תקפו במוטות ברזל ובגרזנים את אל"מ במיל' שריה (יאיא) עופר מחוץ לביתו ביישוב ברוש הבקעה. בת זוגו מוניק מור נפצעה באורח קל-בינוני, כשנמלטה בניסיון להזעיק עזרה. כוחות רבים של צה"ל מבצעים סריקות אחר המפגעים, שנמלטו מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בת הזוג מור פונתה על ידי כוחות מד"א לבית חולים העמק בעפולה, משם נמסר כי היא נפצעה ברגלה, מאושפזת במחלקה האורתופדית, וצפויה לעבור ניתוח בהמשך היום. עובדת סוציאלית נקראה על מנת לעדכן אותה בפרטי המקרה.

את הדיווח על המקרה העבירה למוקד מד"א מור עצמה, גם היא בשנת ה-50 לחייה, שסיפרה כי פלסטינים תקפו את בן זוגה מחוץ לביתם. בעקבות הדיווח, הוזעקו למקום כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה, שפתחו בסריקות נרחבות במטרה לתפוס את החשודים. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי למור וצוותי רפואה צה"ליים העניקו טיפול רפואי לעופר. לאחר מאמצי החייאה, נאלצו הצוותים לקבוע את מותו במקום.

חשד לפיגוע, כוחות הביטחון מבצעים סריקות (צילום: פוראת נסאר, חדשות 2)
סריקות נרחבות אחר המפגעים | צילום: פוראת נסאר, חדשות 2

הנרצח - מפקד סיירת שקד בעבר

רונית נעני, חובשת במוקד מד"א מרחב גלבוע, סיפרה :"קיבלתי קריאה מאשה שסיפרה שתקפו אותם בביתם ושהיא הצליחה לברוח ולעצור רכב בכביש שיסייע לה. מייד הזנקתי את כונני מד"א באזור, ניידת טיפול נמרץ ואת כוחות הביטחון".

חובש מד"א בכיר ישראל סלע ופרמדיק משה דהן שהגיעו ראשונים לזירה סיפרו :"כשהגענו למקום, ראינו בתוך רכב אשה בשנות החמישים בהכרה מלאה. היא הייתה נסערת מאוד וחבולה בגפיים, והתחלנו מייד להעניק לה טיפול רפואי והעברנו אותה לאמבולנס, לאחר טיפול במקום פינינו אותה לבית החולים העמק. היא סיפרה שהצליחה לברוח ובזמן המנוסה נחבלה. כוח רפואה של צה"ל שהגיע במקביל, נכנס לבית וטיפל בגבר" .

אל"מ במיל' שריה עופר, בשנות ה-50 לחייו, הוא בנו של מפקד משטרת תל אביב לשעבר ניצב דוד עופר ז"ל ואחיינם של האחים סמי ויולי עופר ז"ל. הוא שירת שנים ארוכות בצה"ל, בין היתר, פיקד על סיירת שקד והיה ממקימי יחידת שלדג. עופר היה בעל השליטה בחברת ד.ג.ש שירותי דלק.

זירת הרצח בצפון הבקעה (צילום: פוראת נסאר, חדשות 2)
זירת הרצח בצפון הבקעה | צילום: פוראת נסאר, חדשות 2

ראש המועצה: רצח ברוטלי ונתעב

ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני, אמר בראיון לחדשות 2: "נרצח לנו תושב בצורה ברוטלית ונתעבת. הסימנים על הגופה מראים שהמרצחים הגיעו בכוונה לפגוע, בצורה נפשעת. המראה קשה לצפייה". "המקום פסטורלי, והמרצחים הבינו שאפשר להגיע ולרצוח. הוא צעק 'עזבו אותי', 'עזבו אותי', והאישה ברחה וכך הצילה את חייה".

אלחייני העריך כי מדובר בפיגוע ולא בשוד: "הייתה כוונה ברורה להגיע לתוך הבית ולפגוע בבני הזוג. אין לי ספק שהם הגיעו כדי לפגוע ולהרוג. מדובר בתושב המקום, שבשנות ה-90 השתקע במקום והמטרה שלו הייתה להקים כפר נופש תיירותי השקיע הרבה כסף". לדברי אלחייני, האינתיפאדה השנייה הפריעה מאוד לפרוייקטים של עופר.

הרצח הלילה בבקעה מגיע לאחר שבתחילת השבוע חדר מחבל פלסטיני ליישוב פסגות מצפון לרמאללה ותקף ילדה בת 9 שנפצעה באורח קל לאחר שירה בה.