מטוס F-16, ארכיון (צילום: אתר חיל האוויר היווני)
שתי תקלות אירוע בסמוך, האימונים בוטלו | צילום: אתר חיל האוויר היווני

שתי תקריות בטיחות חמורות שאירעו השבוע במהלך אימונים של מטוסי F-16 של חיל האוויר, הביאו להחלטה לבטל את האימונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בשני מקרים שונים שבהם מטוסי הקרב נכנסו לטווח מסוכן וחלפו קרוב מדי אחד לשני במהלך אימון שגרתי. צה"ל הודיע הערב (ד') כי בעקבות האירועים הורה מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל כי היום לא יתקיימו אימונים של מטוסי קרב. הכוננויות והפעילויות המבצעיות של חיל האוויר מתקיימות כסדרן.

תקריות הבטיחות של מטוסי הקרב מגיעות לאחר שבשבוע שעבר אירעה תקלה בטיחותית במסוק מסוג "בלק הוק" של חיל האוויר, שנאלץ לנחות בגבול שבין שטח A לשטח B של הרשות הפלסטינית בשל תקלה טכנית באחד המנועים. כפי שפורסם בסוכנות "תצפית", כוחות צה"ל הוזעקו לאזור אבל בגלל מגבלות השטח התקשו לחבור אל המסוק. לאחר שאיתרו את הנקודה הונחתו במקום כוחות אבטחה וכוחות טכניים. הכוחות חילצו את צוות האוויר והטייסים ואלה וחזרו לבסיסם בשלום.

ארכיון (צילום: רויטרס)
מטוסי הקרב התקרבו יותר מדי | צילום: רויטרס

יומיים קודם לכן התרחש אירוע חמור במהלך אימון של חיל האוויר שבמסגרתו השתתפו מטוסי F-16i מסוג "סופה", האירוע הסתיים ללא נפגעים בזכות תושייה שהפגין נווט אחד המטוסים.

במהלך טיסה מעל הים התיכון חווה הטייס מצב של אובדן התמצאות המוכר בשפה המקצועית כוורטיגו. הנווט הבחין בנעשה, השתלט על המטוס, הטיס אותו ולבסוף אפשר לטייס להנחיתו בשלום בבסיס.