גם החיילים וגם האזרחים בדרום הארץ לא ממש מרגישים הפסקת אש או רגיעה כלשהי באזורם. מטען חבלה הופעל אחר הצהריים לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. לא היו נפגעים.

המטען הופעל לעבר כוח של צה"ל שסייר לאורך גדר המערכת במרכז הרצועה. אף אחד מהחיילים לא נפגע מהרסיסים וגם לא נגרם נזק לכלי הרכב עליו נסעו.

אתמול נורה מעזה טיל גראד לכיוון יישוב במועצה האזורית לכיש. זהו אחד מטילי הגראד הבודדים שנורו מאז סיום מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. הבוקר הגיע חבלן משטרתי ליישוב וגילה את שיירי הגראד.

מוקדם יותר אתמול נפלו שתי רקטות קסאם בשטחים פתוחים סמוך לשדרות. אחת מהן אותרה סמוך לחניון משאיות. בנוסף נורתה פצצת מרגמה לעבר המועצה האזורית אשכול. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

צה"ל חיסל פעילי טרור

מטוסי צה"ל הרגו שני פעילים פלסטינים שרכבו אתמול על אופנוע בחלק המזרחי של העיר חאן יונס. עדי ראייה מקומיים סיפרו שכלי טיס ירה שני טילים שפגעו פגיעה ישירה במטרה. "לפני זמן מה שמעתי כאן פיצוץ", סיפר תושב עזה. "באתי לכאן ומצאתי שני אנשים שרופים".

שני ההרוגים הם סלימאן סלמן אבו שריתח ועלי בארי קדרה, פעילי הג'יהאד האיסלאמי העולמי. שלושה עוברי אורח שהיו בקרבת מקום נפגעו גם כן כתוצאה מהתקיפה ופונו לבית החולים המקומי.

זמן קצר לאחר מכן, ברפיח השכנה, הפציץ צה"ל שש מנהרות מול ציר פילדלפי ששימשו להעברת אמצעי לחימה. כתוצאה מההפצצה נשמו פיצוצי משנה.