שוטרת משמר הגבול חזרה מפעילות מבצעית ונשארה רעבה: אתמול (א') בצפון השומרון צוות של לוחמים ולוחמת ממשמר הגבול סיימו פעילות מבצעית ויצא לאחד המוצבים הסמוכים למבוא דותן על מנת לאכול ארוחת ערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הם הגיעו למוצב, שאותו מאיישים חיילי גדוד הנח"ל החרדי - אך אלה לא אפשרו ללוחמת בצוות להיכנס ולאכול ארוחת ערב, זאת בניגוד ללוחמים שהוזמנו. בשל היותה אישה, לא נתנו לה להיכנס למוצב. הצוות כאות הזדהות נשאר איתה וחזר על עקבותיו.

"עוצרים אותה בפתח ואומרים לה שהיא לא יכולה להיכנס מפני שזה חדר אוכל של בחורי ישיבות שבאים לשרת את הצבא והיא לא יכולה להיכנס", סיפרה אמה של החיילת בשיחה עם חדשות 2. "לשאר הצוות שלה אפשרו להיכנס, שהם כולם גברים והיא היחידה שלא יכולה להיכנס".

היא אמרה כי רצו להוציא לבתה את האוכל החוצה, וזעמה על התקרית המבישה. "היא עם נשק, היא מסתכנת, אבל אסור לה לשבת בחדר האוכל ולאכול כמו בן אדם עם כולם. לקבל את הסטירה הזאת מהצבא, אני לא מבינה, יש כאן שני צבאות?", ציינה.

בדובר צה"ל אמרו הערב שהם בודקים את העניין. המקרה ממחיש את הדילמות שיתגברו בחודשים הבאים בהם נראה עוד חיילים חרדים בצה"ל. מצד אחד יש מאמץ לאפשר להם תנאים לשרת ומצד שני לפעמים זה מגיע על חשבון לוחמות ופוגע בהן.