שעות ספורות אחרי ניסיון הפיגוע בקיבוץ זיקים שבמועצה האזורית חוף אשקלון, מפרסם דובר צה"ל תמונות ראשונות מן האירוע, שבהן ניתן לראות את אנשי חמאס שהתכוונו ככל הנראה לתקוף את בסיס חיל הים שנמצא סמוך לחוף. המחבלים זוהו על ידי בקרית שליטה ימית של החיל ומיד לאחר הזיהוי הוקפצו אל המקום כוחות גדולים בדמות מסוקים, מזל"טים, טנקים וכוחות חי"ר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקרית השליטה כיוונה למקום את הכוחות, וככל הנראה מנעה אירוע חמור בהרבה יותר. בתיעוד הנדיר רואים בבירור את פעילי הטרור עולים מן הים ונפגעים מיד על ידי כוחות צה"ל כשהם נתונים תחת אש כבדה. כפי הנראה, הם התכוונו לבצע פיגוע אסטרטגי שעלול היה להפתיע מאוד את ישראל. על המחבלים נמצאו הרבה מאוד אמצעי לחימה, בהם טילי אר.פי.ג'י, מטענים ורימוני יד. במקום נערכו סריקות על מנת לשלול את הימצאותם של מחבלים נוספים באזור.

סיכול חוליית מחבלים בזיקים (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
מתוך התיעוד | צילום: דובר צה"ל, חדשות
חדירת מחבלים בצוק איתן (צילום: דובר צה"ל)
סיכול החולייה | צילום: דובר צה"ל

אדיר וענונו, עד ראייה ששהה סמוך למקום סיפר לחדשות 2: "ישבתי בחוף קרוב לבסיס זיקים, פתאום שמעתי אזעקות מהבסיס והתחלתי לשמוע יריות. חשבתי שזה על הבסיס, שאולי התקרבתי יותר מדי. שמעתי יריות ושריקות, התחלתי לרוץ ואז הגיע ג'יפ של צה"ל שהכניס אותי מהר פנימה. ראיתי חיילים רצים מהר מהבסיס לכיוון הבטונדות. ראיתי ספינה מגיעה ומטחים כבדים. היה רעש גדול".