המהומות בחברון סביב "בית המריבה" נמשכות, גם היום: כמאה מתנחלים יצאו בשעות הצהריים מהשכונות היהודיות בעיר ונעו לעבר בית המריבה - ומשם לעבר בתי הפלסטינים ביישוב.

במקום התפתחו עימותים שכללו זריקת אבנים והתפרעויות משני הצדדים. נער יהודי מחברון נפצע באורח קל וכן שבעה פלסטינים. שני שוטרי מג"ב נפצעו באורח קל וטופלו במקום. כוחות מג"ב ומשטרה שהגיעו למקום לא עצרו איש מהמתעמתים.

שוטר מג"ב התלונן כי הותקף על ידי אשתו של מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע. שוטר אחר טען, כי אחד מפעילי הימין בחברון ביצע ירי באוויר לעבר השוטרים שהגיעו למקום. ממטה המאבק של "בית המריבה" נמסר בתגובה כי "יש למצות את הדין עם הפורעים הערבים שהכינו מארב מתוכנן לילדים יהודים ופצעו חמישה מהם, ויש לדרוש משוטר מג"ב שהכה והפיל את רעיית ראש המועצה לבוא ולהתנצל בפניה".

לא מדובר בפעם הראשונה בה מתפרעים פעילי ימין סמוך לבית. השבוע דווח על כמה מקרים בהם בני נוער השחיתו רכוש של פלסטינים בעיר, אך ביישוב היהודי ממשיכים להתעקש שהם פועלים כנגד הפורעים. לפי הדיווחים, בני הנוער ריססו מגני דוד על קירות הבתים, ניפצו חלונות וניקבו צמיגים. כשבוע לפני כן התפרעו עשרות פעילים במקום, חיללו בית קברות פלסטיני, ריססו כתובות נאצה על קירות מסגד ואף פצעו חייל צה"ל באורח קל. במהלך סוף השבוע שעבר הגיעו אלפי פעילי ימין לתמוך במתיישבים במקום. דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, אמר כי "הוצאנו מהמקום את בני הנוער שהתפרעו ואנחנו פועלים להספיק את התופעות האלו".

סקר חדשות 2 באינטרנט שפורסם השבוע קובע: 47% מהציבור סבורים שיש לפנות את "בית המריבה", או "בית השלום", בפי היישוב היהודי. 39% ענו לעומת זאת שלדעתם שאין לפנות את הבית בכוח. 14% מהנשאלים השיבו שאין להם דעה נחרצת בעניין.