הזירה מתחממת ביום הנכבה: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שני בני אדם נהרגו היום (ה') בעימותים בין כוחות הביטחון למפגינים פלסטינים במהלך הפגנה לציון יום הנכבה מול כלא עופר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הפלסטינים, המפגינים, אחד מהם נער, נורו למוות מאש חיה שנורתה בידי כוחות הביטחון הישראלים. כוחות הביטחון מכחישים וטוענים שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע נמצא בבדיקה.

דיווח: 2 נורו בעימותים (צילום: רויטרס)
דיווח: 2 נורו בעימותים | צילום: רויטרס

במקביל, כחלק מאירועי יום הנכבה, המצוינים בגדה המערבית ובירושלים, התקיימה הפגנה סמוך לשער שכם, שבה הניפו עשרות דגלי אש"ף וקוראים קריאות נגד ישראל. כוחות אבטחה כבדים נפרסו ברחבי העיר העתיקה, בהם מאות שוטרים, אנשי יס"מ, פרשים וכלי רכב משטרתיים.

התפרעויות בחברון במהלך היום (צילום: רויטרס)
התפרעויות בחברון במהלך היום | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה לאירועי יום הנכבה וגינה את ההסתה הפלסטינית. "לא רחוק מכאן, מציינים היום ברשות הפלסטינית את מה שהם מכנים יום הנכבה. הם עומדים דום כדי לציין את האסון של הקמתה של ישראל, מדינתו של העם היהודי", אמר נתניהו. "הם מחנכים את הילדים שלהם בתעמולה אינסופית, שצריך לגרום להיעלמותה של מדינת ישראל. יש לנו הרבה תשובות לזה".

אינתיפאדה אמיתית בירושלים (צילום: רויטרס)
עימותים עם כוחות הביטחון | צילום: רויטרס

ראש הממשלה ציין כי צעדיהם של הפלסטינים יענו בבנייה ובחוק הלאום. "התשובה הראשונה היא שאנחנו ממשיכים לבנות את המדינה שלנו ואת בירתנו המאוחדת ירושלים, ואנחנו גם ניתן תשובה נוספת לנכבה - אנחנו נעביר את חוק הלאום שהוא חוק הממחיש בצורה ברורה לעולם כולו שישראל היא מדינתו של העם היהודי".