במסגרת ציון 40 שנים למלחמת יום הכיפורים, יוצא משרד הביטחון למסע בזמן ומשחזר בפרויקט מיוחד ומרגש את תקופת המלחמה בתמונות וקטעי וידאו נדירים - באינסטגרם. אחד הקטעים שהועלו לעמוד של משרד הביטחון באפליקציה הוא ריאיון שהוקלט עם שר הביטחון דאז, משה דיין, כשהוא מתייחס לתכנית הפעולה נגד הצבא המצרי לאחר צליחת התעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פגענו במבנה של הצבא המצרי", נראה דיין אומר בסרטון. "פגענו בסיוע העורפי שלו, בסוללות התותחים, סוללות הטילים וקווי האספקה".

מדי יום יועלו תמונות וקטעי וידאו מארכיון צה"ל במשרד הביטחון, שחלקם לא פורסמו מעולם, המתעדים את תקופת הלחימה והקרבות בחזית הצפונית והדרומית שהפכו לסמלי המלחמה - כיבוש החרמון, הקרב בעמק הבכא, צליחת תעלת סואץ, הקרב בחווה הסינית, הפלישה לאפריקה וזוויות נדירות מתא הטייס בזמן קרבות אוויר.

כמו כן, יפורסמו קטעים של ראש הממשלה גולדה מאיר בסיור בשטח, הרמטכ"ל דוד אלעזר ברגעי ההחלטה הקריטיים של המלחמה, אחוות הלוחמים בשטח בהפוגות קצרות בין הקרבות וגם - להקת "כוורת" ושלישיית "הגשש החיוור" מופיעים בפני חיילים במלחמה ותיעוד לוחמים צעירים אז, רגע לפני שהפכו לגיבורי ישראל.

לעמוד האינסטגרם של משרד הביטחון חפשו 40#_שנה_למלחמת_יום_הכיפורים או באנגלית #yom_kippur_war. כדי לעקוב אחר חשבון האינסטגרם חפשו @yomkippurwar באינסטגרם.