טקס לוחמים וכלבים מצטיינים של יחידת "עוקץ" (צילום: דו"צ)
טקס הענקת צל"שים ביחידת עוקץ, היום | צילום: דו"צ

כמו ביחידות רבות בצה"ל - גם יחידת הכלבנים של צה"ל ערכה היום טקס חלוקת אותות הוקרה לחייליה לרגל יום העצמאות תש"ע. אך בשונה מיחידות אחרות, בין מקבלי האות היו גם הולכים על ארבע. מדובר בכלבי היחידה שמלווים את חיילי עוקץ בפעילותם המבצעית.

חלק עיקרי מאופיה המיוחד של יחידת עוקץ נובע משימושה בכישורי הכלבים, שהופכים לחלק בלתי נפרד מהכוח הלוחם, וכך גם לגבי אותות ההערכה. שישה צל"שים הוענקו לחיילי היחידה יחד עם כלביהם על הצלחות מבצעיות שביצעו בשנה האחרונה.

ישתחרר אחרי 7 שנות שירות, כלב "לוחם" (צילום: דו"צ)
בין המצטיינים: גם הכלבים | צילום: דו"צ

בין היתר, הלוחמים זכו באות בעקבות פעולות שביצעו לצד שותפיהם הכלבים כמו איתור אויב, איתור חומרי נפץ ומציאת אמצעי לחימה בגזרות השונות. הטקס התקיים במעמד אלוף משנה אריק אלעזר שמשמש מפקד מרכז הטסה והכשרות מיוחדות ומפקד היחידה סגן אלוף ירון. כל אחד מהלוחמים קיבל תעודה, ואילו שותפו הכלב הסתפק במדליה. נוסף לצל"שים, עשרה חיילים נוספים קיבלו תעודות הצטיינות.

מרינה, אחת מלוחמות היחידה שקיבלה היום אות הצטיינות מנשיא המדינה שמעון פרס, מספרת על העבודה המשותפת עם הכלב קייסי: "בזכותו הצלחתי לאתר חומרי לחימה בזמן אמת, אבל אני מאמינה שקיבלתי את האות בגלל תפקוד שוטף ולא בגלל פעולה ספציפית", אמרה בשיחה עם חדשות 2. מרינה אמנם מניחה שקייסי לא התלהב מהמדליה שהוא קיבל, אבל כמו שותפה אמיתית היא הבטיחה לתגמל אותו בהמשך.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק